Тиждень безпеки дорожнього руху: в області триває комплекс профілактичних заходів на пасажирському автомобільному транспорті
Триватиме він з 13 по 19 листопада та має на меті створити безпечні умови для всіх учасників дорожнього руху.
Цього разу комплекс профілактичних заходів присвячений переосмисленню мобільності та створенню зручних і безпечних умов для усіх учасників дорожнього руху, зокрема пішоходів та користувачів персональним вело- та електротранспортом.
«У зв’язку з тим, що з початком широкомасштабної війни росії проти України та, відповідно, закриттям повітряного та морського простору, що призвело до зростання пасажиропотоку України на наземному автомобільному транспорті, збільшення діяльності «нелегальних» перевізників, систематичного порушення автомобільними перевізниками транспортного законодавства в частині дотримання режиму праці та відпочинку водіїв, невиконання маршрутів перевізниками та інших порушень вимог законодавства», – повідомив в. о. начальника Відділу державного нагляду (контролю) у Львівській області Чиженко Дмитро.
Першочергово будуть проводити перевірки у тих місцях, де були скоєні дорожньо-транспортні пригоди та зафіксована найбільша кількість порушень вимог законодавства про автомобільний транспорт.
«Під час перевірок основну увагу будуть приділяти технічному стану транспортних засобів. Також будуть здійснювати передрейсові медичні та технічні огляди водіїв та транспортних засобів, стежити за дотриманням розкладу та маршруту руху», – зазначив начальник управління транспорту та звʼязку ЛОВА Степан Рудницький.
Учасниками наради стали представники управління патрульної поліції у Львівській області, ГУ Національної поліції у Львівській області, ГУ Державної податкової служби України у Львівській області. За результатами порушили питання створення спільних мобільних груп, робота яких буде спрямована на проведення рейдових перевірок за дотриманням автомобільними перевізниками вимог безпеки на маршрутах руху.
Окрім цього, з представниками Державної податкової служби України у Львівській області обговорили процедуру безготівкової та готівкової оплати за проїзд. Отож:
- процедура безготівкової оплати (банківська карта, смартфон тощо): пасажир заходить в автобус фіксує місце посадки, а потім висадки. Система автоматично списує кошти, які йдуть на рахунок підприємства. Валідатор друкує пасажиру квиток.
- процедура оплати готівкою: пасажир заходить в автобус і оплачує готівкою. Водій обирає тариф на валідаторі, який під'єднаний до програмного PPO, відповідно до суми і маршруту, яку обрав пасажир. Система рахує цю оплату і відправляє інформацію в податкову. Валідатор друкує квиток (фіскалізований чек) для пасажира.
До теми: На автобусних маршрутах Стрийщини запрацювала система «check-in - сheсk-out»