Стартує новий набір на флешмоб від проєкту «Почуй лікаря»
Цього разу покращити свої знання та набути корисні звички дітям пропонують за трьома напрямами: профілактика серцево-судинних захворювань, психічне здоровʼя, здорове харчування.
У межах проєкту «Почуй лікаря» вже третій рік проводять просвітницькі лекції щодо здорового способу життя і профілактики найпоширеніших захворювань в школах та інших навчальних закладах Львівщини.
Цьогоріч зробили новий формат флешмобу: волонтери читають лекції в школах та інших навчальних закладах на три теми: харчування, серцево-судинна система, психічне здоровʼя. Після лекцій дають учням завдання, комунікують з ними та підтримують.
Висновки з анкетування учнів після флеш-мобу про здорове харчування:
- У середньому перші 4 дні без солодкого призводили до погіршення настрою на (1-2 бали), з 5 дня настрій повертався до звичайного рівня.
- Настрій після зриву (споживання солодкого після відмови) опускався на 2-3 бали в цей день.
- Самопочуття без солодкого і ГН(газовані напої) гірший зранку і стає кращим до вечора.
- Більше 80% анкетованих учнів не споживали солодкого і ГН останні 5 днів флеш мобу.
- 5.Учням легше відмовитись від ГН чим від солодкого.
- Зриви і споживання солодкого найчастіше стаються на 10 день обмеження і тривають 3-4 дні.
- Близько 25% дітей мають чітку закономірність між споживанням солодкого і самопочуттям; без солодкого 2-3 бали і 4-5 бали, якщо споживає солодке та/або ГН.
«Насправді дуже класні враження, тепер я стараюся менше вживати солодкі напої», - поділилась учениця 7 класу, яка взяла участь у флешмобі.
Деталі попереднього флешмобу за посиланням.
Школярі Самбірської гімназії №3 також активно долучались, піклуючись про своє психічне здоровʼя.
«Людина- найвищий продукт земної природи. Але для того, щоб насолодитися скарбами природи, вона має бути здоровою, сильною та розумною. Інколи нам важко тримати себе в руках: ситуації виходять з-під контролю, а страждає наше здоровʼя та психіка. Саме тому проблема збереження психічного благополуччя молодого покоління є надзвичайно актуальною на сучасному етапі розвитку суспільства та системи освіти. Тому, коли ми говоримо про щастя, душевний спокій, радість, задоволення, ми говоримо про психічне здоровʼя» - розповіла одна з школярок
Цього разу для тих педагогів, які хочуть урізноманітнити буденне життя школярів, мріють, щоб діти у цікавій, ігровій формі дізнавалися корисну інформацію підготували флешмоб за трьома напрямами:
⁃ профілактика серцево-судинних захворювань;
⁃ психічне здоровʼя;
⁃ здорове харчування.
Кожен флешмоб триває 21 день, упродовж яких діти покращують свої знання та набувають корисні звички.
- Напрям здорового харчування
Основне завдання - спробувати відмовитись від солодощів та газованих напоїв. Потрібно щодня заповнювати трекер та описувати своє самопочуття.
- Напрям профілактики серцево-судинних захворювань
Ні для кого не секрет, що малорухомий спосіб життя веде до розвитку багатьох захворювань. Завдання дітей - збільшити свою рухову активність. Необхідно щодня заповнювати щоденник кардіозагартованості та вказувати базові показники до та після навантажень, записуючи власне самопочуття.
- Напрям психічного здоровʼя
Завдання школярів - щодня заповнювати трекер, описуючи свій настрій, самопочуття, вплив на це тих, чи інших ситуацій. Кожного четверга - день доброї справи.
Волонтер проєкту в перший день зустрічається з учнями (онлайн/офлайн формат) та читає лекцію по обраній темі, пояснює школярам основні завдання, після цього забезпечує щоденний супровід протягом флешмобу, спілкуючись з учнями в спільних онлайн-чатах.
Як долучитись?
- керівник навчального закладу повинен обрати 1-2 класи дітей для участі у флешмобі (учнів 7-9 класів) та відповідального вчителя;
- флешмоб триває 21 день, протягом яких кожен учень заповнює власний трекер;
-волонтер спільно з відповідальним вчителем створює чат у телеграмі/вайбері, в який долучають дітей, залучених у флешмоб, де щодня учні будуть ділитись враженнями та досвідом;
⁃ після закінчення флешмобу трекери надсилають волонтеру.
Для участі обовʼязково потрібно заповнити заявку.
Проєкт «Почуй лікаря» є ініціативою начальника Львівської ОВА Максима Козицького та департаменту охорони здоровʼя Львівської ОВА у співпраці з Львівським національним медичним університетом. Керівниця проекту — Галина Бордун.
Проєкт є частиною Комплексної програми охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки цивільного населення у Львівській області на 2023-2026 роки.
Профіль проєкту «Почуй Лікаря» та інші корисні заходи у галузі медицини за посиланнням.
Долучитись до команди волонтерів за посиланням.
Запросити волонтера-медика в навчальний заклад тут.