Трансформація вугільних регіонів: у Червоноградському районі розвинена мережа професійно-технічної освіти
Зокрема, функціонує 5 закладів професійної освіти, які забезпечують навчання 2000 здобувачів освіти.
Перекваліфікація працівників та, відповідно, розвиток професійно-технічної освіти є ключовим етапом у процесі справедливої трансформації Червоноградського вугільного мікрорегіону.
Як поінформували у департаменті економічної політики Львівської ОВА у Червоноградському районі є достатньо розвинена мережа професійно-технічної освіти. Зокрема: функціонує 5 закладів професійної освіти, які забезпечують навчання 2000 здобувачів освіти в галузях легкої промисловості, сфери обслуговування (громадське харчування), машинобудування, енергетики, автомобільного транспорту, будівництва та сільського господарства.
«Зараз основним викликом є перенавчання дорослого та незайнятого населення. Відтак, на даному етапі заклади постійно здійснюють підготовку до ліцензування нових напрямів. Зокрема на базі Червоноградського гірничо-будівельного ліцею проліцензували нову професію «Електромонтер з ремонту і обслуговування сонячних електроустановок» та очікують відкриття навчально-практичного центру (НПЦ) «Альтернативної енергетики» коштом обласного бюджету та GIZ», - зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.
Своєю чергою, на базі Червоноградського Вищого професійного училища готують ліцензування нової професії: «Оператор дистанційно-керованих апаратів» і також завершують створення НПЦ «Оператор дронів».
В перспективі з метою створення Центру професійної досконалості планують об’єднання єдиного професійного коледжу з центром управління в Червонограді.
Сокальський професійний ліцей основний акцент робить на сфері гостинності з потужним НПЦ сучасної кулінарії. Добротвірський професійний ліцей концентрує свою увагу на автомобільній справі, енергетиці та будівництві. Там коштом обласного бюджету і підтримки проєкту BBW «Партнерство у сфері професійної освіти в Україні» створять НПЦ автомобільного спрямування.
«Ну і звісно не можна оминути увагою найменше місто в Україні – Угнів. Саме Угнівський аграрно-будівельний ліцей є визначальним осередком освіти в громаді. В закладі готують фахівців сільськогосподарського профілю, харчових технологій та будівництва. Тут вже створено сучасний харчоблок, станцію обслуговування с/г техніки та працюють над створенням пекарні. При закладі функціонує навчальне господарство, де вирощують багато екологічної продукції, яку використовують для потреб закладу з подальшою переробкою», - додав начальник відділу інновацій, професійної, фахової передвищої та вищої освіти департаменту освіти і науки Львівської ОВА Іван Пикус.
«Отож, Червоноградський мікрорегіон – це не лише територія, яка має логістичні переваги, інвестиційні ділянки та великі потужності електроенергії. Це – кадровий потенціал, люди, які вміють багато і важко працювати та готові перекваліфікуватись із шахтарів на кваліфікованих спеціалістів в інших галузях економіки. А ще, це - розвинена мережа закладів які, у співпраці з бізнесом, можуть якісно забезпечити цей процес», - підсумував Степан Куйбіда.
Довідково: процес трансформації вугільних територій відбувається в межах Програми «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України», яку впроваджує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (@Giz Ukraine) за дорученням Федерального міністерства економіки і захисту клімату Німеччини.