Андрій Годик зустрівся з представниками Європейського Союзу

Зустріч З Представниками ЄС 12
У межах робочої зустрічі обговорили питання медевакуації з прифронтових регіонів, створення центру протимінної діяльності та допомогу ВПО.
Напередодні перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик провів робочу зустріч з представниками Європейського Союзу на чолі з Петером Вагнером, головою служби зовнішньополітичних інструментів Єврокомісії.
«Дуже приємно відчувати реальну підтримку наших міжнародних партнерів, адже це є свідченням правильності нашого шляху та не сам-на-сам долаємо наявні труднощі. Ми надзвичайно вдячні країнам Європейського Союзу за надану допомогу, яка постійно надходить в Україну. Для нас важливою є допомога в галузі охорони здоров'я, а особливо в питаннях реабілітації наших воїнів. Завдяки програмам медевакуації вдалося врятувати 4 тисячі життів наших цивільних та військових після важких травм на полі бою. Тому я переконаний, що спільними зусиллями нам вдасться перемогти ворога на полі бою та впоратися з повоєнними викликами», – наголосив в межах зустрічі Андрій Годик.
Петер Вагнер розказав про головні напрямки роботи його команди.
«Наша команда працює в багатьох напрямках, але загалом це стосується підтримки та боротьбі з кризовими ситуаціями у певних регіонах чи країнах. Для нас є звичним явищем перебувати неподалік ліній зіткнень, тому ми повернулися нещодавно зі сходу України де ми досліджували питання як можемо допомогти уряду у звільнених від окупації територіях. Ми також активно працюємо у напрямках розмінування та верховенства права, зокрема у питаннях притягнення до відповідальності за вчинені воєнні злочини. У Львові ми також частково співфінансуємо евакуаційні маршрути», – розповів Петер Вагнер.
Директор Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько поінформував, що стратегічними напрямками для галузі охорони здоров'я є питання опікової хірургії, хірургії травми та реабілітації та наголосив, що Львівщина є одним з найбільших медичних хабів в Україні.
«Ми готові приймати більше число пацієнтів і активно працювати у цих трьох напрямках. Від початку літа цього року Львівський центр екстреної медичної допомоги перейняв на себе питання евакуації поранених на лікування за кордон. У співпраці з міжнародними партнерами та міністерством охорони здоров'я України ми підтримували медичну евакуацію від початку повномасштабного вторгнення. Протягом останніх 3-х місяців нами транспортовано понад 800 пацієнтів та супроводжуючих осіб в рамках проекту медевакуації та репатріації. Завдяки підтримці Європейського союзу, ВООЗ та Уряду Королівства Норвегії ми отримали 2 евакуаційні автобуси, що покращило процес евакуації та зробило його комфортнішим. Зараз ми активно адаптуємо наші внутрішні стандартні операційні процедури до стандартів Європейського союзу, що є фундаментом для майбутньої інтеграції екстреної медичної допомоги України в безпекову систему ЄС», – резюмував Андрій Васько.
Андрій Годик також зазначив, що Львівщина може стати місцем для підготовки фахівців-розміновувачів.
«Один місяць війни передбачає рік розмінування опісля, а зважаючи скільки триває вже війна в Україні пройде десятки років перш ніж територія країни буде розмінованою. Кількість спеціалістів та навчальних центрів є недостатньою станом на зараз. Основний центр протимінної діяльності, де готують відповідних спеціалістів, знаходиться в Чернігові, але зважаючи на його безпосередню близькість до агресора необхідно створити ще один подібний центр саме на Львівщині. Ми вже підняли це питання на державному рівні та підшукали відповідні ділянки для розміщення», – сказав Андрій Годик.
Петер Вагнер зазначив, що Європейський Союз вкладає гроші в спеціалізоване обладнання та покращення систем навчання майбутніх фахівців з розмінування, тому така співпраця триватиме і надалі. Також сторони обговорили питання реабілітації та надання психологічного допомоги на території області.
«У питаннях внутрішньо переміщених осіб ми стараємося не лише надати належні умови проживання, але й забезпечити роботою, тому другий рік підряд у нас є обласна програма підтримки бізнесу. Також другий рік поспіль ми допомагаємо релокованому бізнесу у питаннях розміщення та старту виробничих процесів. Наш регіон прийняв найбільшу кількість релокованих підприємств. Станом на зараз 70% ВПО, які переїхали на Львівщину від початку війни, уже повернулися у свої домівки, але для представників бізнесу цей відсоток є іншим – 70% переміщених підприємств планують лишатися надалі на Львівщині», – резюмував Андрій Годик.