На Львівщині нагородили переможців обласного конкурсу «Історія Української державності»

Нагородження Переможців Обласного Конкурсу «Історія Української Державності» (1) (1)
Переможці отримали грошові винагороди за проведені історичні дослідження подій становлення української державності.
Обласний конкурс «Історія Української державності» стартував у квітні цьогоріч. Його основна мета – сприяти науковцям у проведенні історичних досліджень подій становлення української державності.
Бюджет конкурсу в межах Програми відновлення, збереження національної пам’яті та протокольних заходів у Львівській області на 2023 рік склав 150 тисяч гривень.
Вже сьогодні, 5 жовтня, у Львівській ОВА нагородили п’ятьох переможців, які отримали грошові винагороди за проведені історичні дослідження подій становлення української державності та їхні науково-публіцистичні статті.
На конкурс подавалися пропозиції науковців на обрані теми, в кожній з яких конкурсна комісія визначила переможця, який отримав грошову винагороду у розмірі 30 тисяч гривень. Сертифікати вручив заступник начальника Львівської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Кулепін.
«Приємно сьогодні привітати з перемогою у конкурсі наших науковців. У час, коли Україна бореться за свою свободу, питання нашої державності набуває нового значення. Ваша праця вносить неоціненний просвітницький вклад у розвиток національної свідомості, стає підґрунтям до вивчення своєї історії на глибшому рівні. Сподіваємося, ці нагороди стануть додатковим стимулом для вашої подальшої роботи», - зазначив Олександр Кулепін.
Переможцями стали:
- Ольга Щодра з науковою роботою на тему «Українська державність в епоху середньовіччя: генеза і розвиток в княжу добу»;
- Андрій Заяць – «Козацько-гетьманська держава»;
- Віктор Голубко – «Українська державність доби Української Революції 1917-1921 років»;
- Олеся Ісаюк – «Зерна між жорнами: Карпатська Україна і Акт відновлення Української держави»;
- Павло Артимишин – «Від «кравчучок» до «Джавелінів»: становлення Української державності у пострадянську добу (1991–2023)».