За місяць Координаційний центр при Львівській ОВА надав понад 2 тисячі послуг жителям області та ВПО
Йдеться про 2070 послуг: психологічних, психосоціальних, юридичних, фінансових та гуманітарних.
Упродовж місяця фахівці Координаційного центру при Львівській ОВА організували 18 зустрічей з родинами військовослужбовців, учасниками яких стали 1200 людей. Відбулись 9 фокус-груп «Люди старшого віку та люди з інвалідністю: потреби проблеми та можливості» у громадах Львівщини.
Наприкінці вересня у Львові презентували Комплексну програму охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки цивільного населення у Львівській області на 2023-2026 роки.
Основними завданнями програми з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення є проведення просвітницької, освітньої та навчальної роботи, підвищення кваліфікації фахівців у сфері психічного здоров’я та розвиток мережі надавачів соціальних послуг.
Реалізацію програми підтримуватимуть департаменти охорони здоров’я, освіти і науки та соціального захисту населення Львівської ОДА, а також заклади освіти й охорони здоров’я, соціальні працівники, психологи та громадські організації.
Посилання на трансляцію Львівської ОВА. Посилання на трансляцію в YouTube
Над програмою працювала робоча група при Львівській ОВА під керівництвом начальника Максима Козицького, за підтримки та участі УКУ, Благодійного Фонду DіагномеD, Українсько-швейцарського проєкту «Психічне здоровʼя для України», Центру психічного здоровʼя «Коло сімʼї», ГО «Птаха України».
У вересні цього року в Україні відбулась низка зустрічей з сім'ями військовослужбовців, організованих у різних районах області. Ці зустрічі мали на меті надати всебічну допомогу і підтримку родинам військовослужбовців та відповісти на їхні запитання і потреби, пов'язані з військовою діяльністю їхніх близьких.
На таких зустрічах присутні представники різноманітних організацій: Представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, юристів та адвокатів; Менеджери та психологи районного офісу Координаційного центру; Представників Нацполіції, РТЦК та СП (військкомат), та районного управління Пенсійного Фонду; Представників територіальних громад; Представників Офісу підтримки сімей військових у взаємодії з БФ «Українська освітня платформа».
Основні цілі цих зустрічей включали:
- Надання підтримки і допомоги родинам військовослужбовців, які стали жертвами конфлікту або перебувають у складних життєвих обставинах.
- Юридична підтримка щодо прав і обов'язків близьких військовослужбовців.
- Соціальна підтримка і інформування про доступ до соціальних послуг і програм.
- Консультації з різних галузей, пов'язаних зі службою та статусом ветеранів.
- Психологічна підтримка для родин, які пережили стресові ситуації та втрати.
- Координація роботи організацій і служб для ефективного надання допомоги.
На цих зустрічах було розглянуто широкий спектр питань і проблем, з якими стикаються родини військовослужбовців, зокрема:
- Комунікація родин зниклих безвісти з правоохоронними органами.
- Проходження ВЛК і особливості проведення ДНК-експертиз.
- Алгоритм пошуку зниклих безвісти і виплата загиблим родинам страхових полісів від банків.
- Забезпечення громад психологами та юристами для вирішення питань.
- Видача посвідчень УБД.
- Виплати загиблим родинам коштів до Дня Незалежності України.
- Переоформлення спадщини (ВПО родина загиблого) для отримання виплат.
- Пільги для ветеранів та їхніх родин.
У вересні відбулося 18 таких зустрічей в Моршині, Золочеві, Гніздичеві, Старому Самборі, Гірному, Дулібах, Мостиськах, Турці, Червонограді, Ходореві, Козьовій, Жидачеві, Миколаєві, Стрию, Івано-Франковому, Новому Роздолі, Сколе, Славському.
Нагадуємо, що триває опитування людей старшого віку та людей з інвалідністю та фокус-групи, які проводить громадська організація «Птаха України» в співпраці з Координаційним центром та «Медико-психологічною допомогою» та «HelpAge Ukraine - Представництво HelpAge International в Україні». Основною метою фокус-груп є виявлення та опис становища, потреб, проблем та пріоритетів, які існують в громаді для цільових груп – людей старшого віку і людей з інвалідністю. На фокус-групах брали участь представники різних груп населення, включаючи осіб похилого віку, людей з інвалідністю, ВПО, працівників соціального захисту та інших зацікавлених сторін.
На таких заходах обговорювались різні аспекти соціального захисту та підтримки цих груп населення, включаючи питання медичної допомоги, створення осередків для людей з інвалідністю, доступ до медичних послуг, інформаційну підтримку, оформлення пенсій та субсидій, доступність об'єктів інфраструктури для всіх громадян, а також роботу координаційних офісів для отримання різноманітної допомоги.
Долучайтеся до опитування людей старшого віку та людей з інвалідністю: https://forms.gle/TQjhwQyeQYpNRSTX7
В Координаційних центрах при районах Львівської області доступні різні види підтримки, такі як консультації психолога, допомога у перекваліфікації та пошуку роботи, адаптація за місцем проживання, юридична підтримка та гуманітарна допомога.
Щоб отримати психосоціальні послуги або інші види підтримки, заповніть анкету. Стати партнером і долучитись до надання психосоціальної допомоги на Львівщині можна за посиланням.
Графік роботи центрів: з понеділка по п'ятницю, з 10:00 до 17:00.
Детальну інформацію про послуги та події можна знайти на сайті Львівської ОВА - https://loda.gov.ua/project/57381 та на сторінці Координаційного центру у Facebook https://www.facebook.com/coordination.centers.lviv.region .
З будь-якими питаннями також можна звертатися за контактним e-mail: medpsysocial.aid@gmail.com
Гаряча лінія: 112