На Львівщині працюють 122 центри тимчасового проживання, готові приймати ВПО та евакуйованих
Питання підготовки місць тимчасового проживання до зимового періоду обговорили у межах засідання.
Завдяки ефективній координації, співпраці з партнерами та прозорості у своїй діяльності на сьогодні Львівська область отримала можливість продовжувати підтримку внутрішньо переміщених осіб. Про це йшлося під час засідання Координаційного центру, що відбулося за участі заступниці начальника Львівської ОВА Христини Замули.
Всього в засіданні взяли участь понад 100 людей, які приєдналися у онлайн та офлайн форматах.
Як повідомила радниця начальника Львівської ОВА Максима Козицького та керівниця Координаційних центрів Галина Бордун завдяки ефективній координації, співпраці з партнерами та прозорості у своїй діяльності Львівщина має можливість надалі підтримувати ВПО, що знайшли прихисток у нашій області.
«Наші партнери забезпечили 11 центрів тимчасового проживання паливними брикетами, мова йде про 395 тонн. Також, маємо двох партнерів, які працюватимуть над створенням безбар’єрного середовища у центрах тимчасового проживання. Ми будемо регулярно повідомляти про виконані роботи та досягнення наших партнерів», – зазначила Галина Бордун.
Так, виокремили основні питання підготовки МТП:
- На Львівщині працюють 122 центри тимчасового проживання, готові приймати ВПО та евакуйованих.
- Багато партнерів активно підтримують МТП. Наприклад, благодійний фонд «Людина в біді» забезпечив 11 МТП паливними брикетами у кількості від 5 до 100 тонн. Загалом це 395 тонн палива для 431 внутрішньо переміщеної особи.
- Представництво Червоного Хреста України пропонує допомогу одягом, транспортом, медичними послугами мобільних бригад, а також відкриття реабілітаційних центрів у двох громадах області.
- CCCM кластер забезпечуватиме психосоціальну підтримку взимку для всіх МТП в області, зокрема 22 МТП отримають адресну допомогу. Деталі повідомлять додатково у листах.
- Благодійний фонд «Рокада» організовує психосоціальний супровід для мешканців МТП, транспортну підтримку, а також індивідуальний супровід літніх людей.
Як зазначила керівниця CCCM кластеру Галина Барщівська, партнери Кластера з питань координації та управління МТП продовжують свою діяльність у Львівській області. Зокрема, виконують такі завдання:
- Інформування внутрішньо переміщених осіб; моніторинг роботи МТП та перенаправлення у разі виявлення недоліків; допомога органам влади в оптимізації та закритті МТП.
- Забезпечення базових умов роботи центрів тимчасового проживання та надання необхідних ресурсів.
- Фінансова допомога (cash for CS): одноразові грошові виплати для МТП для покриття першочергових потреб.
- Підготовка до зими: забезпечення МТП ресурсами для опалення та надання генераторів.
Партнери регулярно відвідують центри тимчасового проживання, реагуючи на виявлені потреби. Зокрема, завдяки спільним зусиллям вдалося вирішити питання з постачанням опалювальних матеріалів для зимового періоду. Також партнери кластеру надають допомогу евакуйованим, забезпечуючи їх мультисекторальною підтримкою.
За словами менеджерки програми надзвичайної допомоги «Людина в біді», паливні брикети отримали такі прихистки:
- Підбузький геріатричний пансіонат – 40 тонн;
- Шпиталь доктора Свідерського – 15 тонн;
- БФ «Добрий Самарянин», Кам’янка-Бузька – 25 тонн;
- Карітас-Соснівка – 25 тонн;
- Регіональний центр соціальної адаптації – 50 тонн;
- Оздоровчо-лікувальний комплекс «Ровесник» – 40 тонн;
- Санаторій «Джерельний» – 45 тонн;
- Ліцей у с. Стрілки – 20 тонн;
- Розворянська ЗОШ I-II ступенів – 30 тонн;
- ГО «Карпатські Луки» – 5 тонн;
- Нижанковицький професійний ліцей – 100 тонн.
За словами Галини Бордун, місця тимчасового проживання на Львівщині стали важливим прихистком для тих, хто залишив свої домівки через війну.
На території області функціонує 65 офіційно затверджених місць тимчасового проживання, які забезпечують базові потреби, але самі також потребують підтримки.
«Першочергово необхідні продукти, засоби гігієни, текстиль, теплий одяг, шкільне приладдя та харчування для дітей. Водночас важливо покращувати умови проживання – забезпечувати меблями та побутовою технікою.
Спільна робота державних органів, міжнародних організацій і місцевих громад вже принесла помітні результати, але ще багато завдань попереду. Тільки об’єднавши зусилля, можна створити комфортні та безпечні умови для кожного.
Дякуємо всім партнерам і небайдужим людям, які долучаються до цієї важливої справи», – підкреслила голова засідання.
Читайте також: Триває виплата компенсації власникам житла в області, які прийняли переселенців