«Кожна бюджетна гривня в час війни має бути скерована на людину», – Іван Собко на відкритті Форуму фінансистів

Форум фінансистів, Львівщина
Форум фінансистів в області проводять вперше. Під час дводенного заходу учасники обговорять низку актуальних тем, що стосуються усіх сфер публічних фінансів.
Вперше на теренах Львівщини з ініціативи департаменту фінансів Львівської ОВА та за підтримки UNICEF проводять Форум фінансистів.
Серед учасників заходу – заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, фахівці департаменту фінансів, представників усіх місцевих фінансових органів області та громадської організації «Об’єднання фінансистів Львівщини».
«Сьогодні ми говоримо про покращення бюджетування в територіальних громадах Львівщини з фокусом на потреби дітей та вразливі категорії населення та пріоритетність фінансування. Якщо говорити мовою цифр, то за останні 2 роки видатки обласного бюджету на капітальну складову зросли до 42%. Це – фантастичний показник і сподіваюсь продовжимо рухатись у такому темпі. Разом з тим, сьогодні суспільство не завжди до кінця розуміє до прикладу, чому в Яворові у воєнний час відкрили стадіон, який будували три роки. Але попри це тепер і діти, і спортсмени і військові і їх діти мають можливість займатись спортом, фізично розвиватись, проходити спортивну реабілітацію. Наголошую: не будемо думати про спорт, про трудову реабілітацію – будемо думати про заклади, які надають психічну допомогу і відкривати нові і нові корпуси.
Кожна бюджетна гривня в час війни має бути скерована на людину! І людина, особливо дитина, має бути у фокусі кожного фінансиста. Звертайте увагу на такі речі як підтримане проживання, соціальна послуга, молодіжні центри, громадські простори, активні парки, психосоцпідтримку, придбання житла дітям-сиротам, роботу з помічником ветерана, допомогу сім'ям загиблих. Дякую департаменту фінансів за ініціативу та UNICEF, які підтримали цей захід», – зазначив Іван Собко.
Під час дводенного заходу, який стартував сьогодні, учасники обговорять низку актуальних тем, що стосуються усіх сфер публічних фінансів. Зокрема:
- необхідність удосконалення бюджетного законодавства;
- покращення загальнодержавних інформаційно-аналітичних платформ;
- ризики щодо наповнення дохідної частини бюджетів усіх рівнів;
- внутрішні резерви місцевих бюджетів;
- інституційну спроможність місцевих фінансових органів, тощо.
Окрім того, присутні візьмуть участь у модерованій інтерактивній дискусії щодо збалансування відповідних бюджетів та передачі повноважень для адміністрування місцевих податків органам місцевого самоврядування.
Передбачається, що за результатами Форуму учасники напрацюють перелік проблемних питань і пропозицій щодо покращення бюджетування, які скерують Міністерству фінансів України для врахування їх під час внесення змін до Бюджетного кодексу України та іншого законодавства.