Максим Козицький зустрівся з Тимчасово повіреним у справах Швеції в Україні та Надзвичайним і Повноважним Послом Норвегії в Україні

Міжнародна Зустріч 18
Очільник області подякував країнам за підтримку та розповів, як Львівщина долає виклики, пов’язані з війною, та напрями, де потребує підсилення.
Сьогодні, 10 липня, начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з Тимчасово повіреним у справах Швеції в Україні Леннартом Ліннер та Надзвичайним і Повноважним Послом Норвегії в Україні Хелене Санд Андресен.
«Для мене велика честь зустрічати таких поважних гостей на Львівщині. Величезне дякую за допомогу, яку ви надаєте Україні, зокрема на міжнародній арені. Організації зі Швеції та Норвегії активно працюють у Львівській області та допомагають нам долати ті проблеми, які виникають у зв’язку з воєнними діями», — зазначив очільник області.
Іноземні гості вперше перебувають на Львівщині. Вони висловили беззаперечну підтримку нашій державі у боротьбі з ворогом.
«Ця мандрівка вкотре показує нам рішучість українців боротися в цій війні. Ваша поведінка надихає не лише наші Уряди, а й наші народи. І ми відчуваємо стимул допомагати вам. Для нас показовим прикладом також була близькість вашого Президента з народом на заходах у Львові до 500 днів повномасштабної війни. Те, що він робить — вражає», — зазначив Леннарт Ліннер.
«Наше завдання допомогти Україні всіма можливими засобами, щоб ви виграли війну якомога швидше. Я вдячна за зустріч, яку ми мали з Володимиром Зеленським. Те, що він робить, дуже прозоро та вражаюче», — зазначила Хелене Санд Андресен.
Вона згадала про затвердження Урядом Норвегії окремої п'ятирічної програми допомоги Україні обсягом приблизно €7 млрд. Як раніше зазначав Президент України, це приклад довгострокової допомоги для інших держав.
Максим Козицький розповів про ті виклики, з якими зіткнулась Львівщина через повномасштабне вторгнення ворога. А також проєкти в різних галузях, які, вдається реалізовувати, та де сьогодні область потребує підтримки.
«Хоча ми одна з найбільш західних областей, атаки, які були минулого тижня, показують, що безпечних місць в Україні немає. Завдання, які ми перед собою ставимо, — це безпека і якість життя людей. Сьогодні ми маємо приблизно 300-350 тисяч внутрішньо переміщених осіб, офіційно зареєстровані приблизно 250 тисяч. Щодня на Львівщину прибувають евакуаційні потяги. Зараз здебільшого приїжджають найбільш вразливі категорії населення, які потребують розміщення: старші люди, діти, позбавлені батьківського піклування, люди з інвалідністю», — зазначив він.
Очільник області зазначив, що Львівщина з перших днів повномасштабної війни розробила ефективну систему надання допомоги ВПО. Сьогодні вона відбувається через Координаційні центри. ВПО, де завдяки співпраці Львівської ОВА з партнерськими організаціям, люди безкоштовно отримують психологічну, юридичну, гуманітарну та інші види допомоги.
Ефективний механізм допомоги Львівщина напрацювала і для релокованого бізнесу. Окрім супроводу підприємців, Львівська ОВА першою в Україні розробила і запровадила Програму підтримки бізнесу. Вона працює й сьогодні та у співпраці з партнерами ЛОВА допомагає підприємцям.
Окреслив Максим Козицький і пріоритетні медичні проєкти, на які активно залучають інвестиційні кошти. Серед них — центр реабілітації та протезування для постраждалих від війни Superhumans Center, Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня, Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «ОХМАТДИТ», Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи, Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, Обласний Центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Святого Пантелеймона.
Зупинився Максим Козицький і на питаннях розвитку профтехосвіти, молодіжних центрів, ситуації в зеленій енергетиці, вугільні галузі, можливості залучення інвестицій в область.