У Львові обговорили актуальні питання безпечності виробництва молока та молочної продукції
Напередодні у Львові відбувся семінар з підвищення рівня обізнаності «Актуальні питання виробництва молока та молочної продукції: нове законодавство, сучасні методи лабораторного контролю та важливість впровадження системи менеджменту безпечності».
На семінарі обговорили питання здійснення Держпродспоживслужбою заходів державного контролю на харчових підприємствах та у господарствах з виробництва молока; важливість запровадження програми контролю сирого молока на базі «Молочного модуля»; методи лабораторних досліджень в рамках контролю сирого молока; особливості вимог харчового законодавства у молочному секторі тощо.
Як наголосив у вітальному слові заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Юрій Бучко, виробник повинен розуміти, що сучасні технології, запровадження і дотримання міжнародних стандартів та дотримання санітарно-гігієнічних умов виробництва – це єдиний шлях, який дозволить конкурувати із сировиною на внутрішньому ринку і розвивати своє підприємство.
За даними моніторингу у І кварталі 2023 року молокопереробні підприємства у сільськогосподарських підприємств області заготували 2,8 тис. тонн, що на 15% більше молока, ніж за аналогічний період торік. Заготівля за межами області залишилась на тому ж рівні (28,17 тис. тонн молока).
Збільшення заготівлі відбувалось виключно за рахунок пропозиції молока в комерційному секторі, тоді як заготівля в господарствах населення скоротилась майже на 2% в межах області і на 37% за її межами. Причина зменшення попиту на молоко від населення – низька якість сировини та великі витрати на логістику при формування комерційної партії.
«З огляду на те, що понад 90% молока на Львівщині виробляється у домогосподарствах, попит на якісне вітчизняне молоко у найближчій перспективі буде тільки зростати. Саме в цьому полягає потенціал трансформації домогосподарств в сімейні молочні ферми, молочні кооперативи», – пояснили в департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА.
Захід організували в межах швейцарсько-української програми – «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України».