На Львівщині реалізують проєкт з провадження єдиного електронного освітнього середовища в системі професійної освіти
Сьогодні, 23 травня, у Львові відбулася Освітня Академія «Використання дистанційної платформи Moodle для організації ефективного е-середовища закладу освіти».
Учасниками Академії стали керівники та викладачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
Освітню Академію організували у межах реалізації проєкту розгортання в професійних коледжах, ліцеях та училищах Львівської області віртуального навчального середовища (VLE) на базі платформи Moodle, яка надає викладачам, учням та адміністраторам дуже розвинутий набір інструментів для комп'ютеризованого навчання, в тому числі дистанційного.
Зазначимо, що безплатна відкрита платформа Moodle - одна з найбільш популярних у світі: за статистикою, число її користувачів перевищило аналогічний сумарний показник для усіх інших платформ разом узятих.
У заході взяв участь директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Він наголосив, що Львівщина є першою в Україні областю, яка в системі шкільної освіти запровадила практику організації дистанційного навчання на єдиній платформі. І на сьогодні курси з організації навчання на Moodle вже пройшли понад 2600 освітян області.
«Спершу ми довго дискутували, обираючи відповідну платформу. Але тепер ми вже впевнились, що обрали найдосконалішу і найуніверсальнішу з них. Найвідоміші ЗВО на тільки в Україні, а й в Європі працюють на Moodle. Тому до 1 вересня всі заклади професійної освіти області мають розгорнути у себе Moodle. І це буде не тільки платформа для навчання, а і єдина система для управління. Адже ця система сама генерує звіти і статистику, яка конче необхідна для ухвалення оптимальних управлінських рішень. І я сподіваюсь, що і тут нам вдасться напрацювати досвіт, який згодом буде масштабований на всю Україну», - наголосив Олег Паска.
Зазначимо, що відповідно до Програми розвитку освіти Львівської області на 2021-2025 роки, в області реалізується проєкт «MOODLE – це про100!» покликаний надати технічну можливість та сприяти розгортанню у ЗЗСО /ЗПТО єдиної дистанційної платформи Moodle. Його місія – щороку долучати до проєкту 100 закладів освіти області. Організаторами та координаторами проєкту є департамент освіти і науки Львівської ОВА та Центр інноваційних освітніх технологій Національного університету «Львівська політехніка».
Директорка Центру інноваційних освітніх технологій Маргарита Носкова підкреслила, що відповідно до проєкту «MOODLE – це про100!» коштом обласного бюджету для закладу освіти розгортається дистанційна платформа Moodle, оплачується хостинг, надається відповідна технічна підтримка.
На умовах співфінансування місцевого та обласного бюджетів (50% на 50%) на базі Центру інноваційних освітніх технологій проводиться навчання основ роботи на платформі на курсах підвищення кваліфікації. Зокрема, кожен заклад професійної освіти має змогу завдяки обласному бюджету навчити основ роботи з Moodle 10 своїх представників.
Додамо, що Освітня Академія відбулася на базі Львівського професійного коледжу готельного туристичного та ресторанного бізнесу (вул. Пулюя, 36).⠀
Читайте також: У Львові стартувала ІІ сесія Освітньої академії з питань обговорення реалізації проєкту «MOODLE –це про100»