Жителів Львівщини запрошують відвідати найпопулярніші меморіальні музеї області
Управління туризму та курортів пропонує помандрувати областю та познайомитись із меморіальними музеями на Львівщині.
1. Історико – меморіальний музей Євгена Коновальця
с. Зашків, Львівської громади
Відкритий у 1990 в садибі родини Коновальців, де народився і жив Євген Коновалець. Тут, в просторому домі у чотирьох кімнатах зібрані пам’ятки та артефакти, пов’язані з постаттю найвідомішого Січового стрільця. Експозиція розповідає про дитячі та юнацькі роки Євгена Коновальця, діяльність в лавах армії УНР, створення ОУН та підпільну діяльність.
Відвідувачі можуть побачити запис в метричній книзі про народження Євгена, світлини родинної садиби Коновальців, документи місцевого осередку «Просвіти» та періоду навчання у Львівському університеті, видання з особистої бібліотеки майбутнього українського Провідника. Також представлені документи й світлини, українські та зарубіжні видання, предмети побуту родини та живі свідки історії — три дуби, посаджені батьком діяча на честь своїх синів.
2. Музей-заповідник Маркіяна Шашкевича
с. Підлисся, вул. Шашкевича, 78
Експозиція музею складається з двох частин. Перша розкриває непростий життєвий шлях, священичу, громадську і творчу діяльність Шашкевича. Центральне місце відведено виданню «Русалки Дністрової» ‒ фольклорно-літературного альманаху, надрукованого 1837 року живою розмовною українською мовою. Поряд розміщені особисті речі ‒ шкатулка і камертон.
В другій частині відтворено інтер’єр типового галицького житла та побут першої половини ХІХ сторіччя, відтворено умови, в яких проходило дитинство Маркіяна.
3. Музей-садиба родини Антоничів
с. Бортятин, Судововишнянська ОТГ
Експозиція музею дає можливість відвідувачам ознайомитися з життям та творчістю поета Богдана-Ігоря Антонича, громадською та душпастирською діяльністю отця Василя Антонича, традиціями, звичаями та історією Лемківщини та Яворівщини. Зайшовши в музей, вас зустріне футуристична скульптурна композиція «Богдан-Ігор Антонич», скульптора Романа Кикти, де поет задивлений у небо, поглядом витає між зірками та планетами, а також один із його найвідоміших творів – колядка «Народився Бог на санях».
Детальніше про музей-садибу читайте за посиланням - https://loda.gov.ua/news/42169
4. Музей митрополита Андрея Шептицького
с. Прилбичі, вул. Андрея Шептицького, 27
Церква-музей споруджена в селі Прилбичі, яке протягом кількох століть було родовим маєтком роду Шептицьких. Тут розташовувався двоповерховний родинний палац Шептицьких, де народилися граф Андрей Шептицький та його брат Климентій. На місці знищеної за радянських часів садиби 1998 року розпочалося будівництво храмово-музейного комплексу за оригінальним проєктом відомого львівського архітектора Олега Боднара. Комплекс відкрили 2015 року до сторіччя з дня народження Андрея Шептицького. Відвідувачам доступний мультимедійний зал та інформаційні стенди. Діє експозиції з експонатів, пов’язаних із життям родини Шептицьких, дитячими та юнацькими роками їхніх видатних дітей.
5. Музей Івана Франка
с. Нагуєвичі, вул. Івана Франка 15
В музеї зібрані матеріали про життя і творчість письменника в Нагуєвичах і на Дрогобиччині. Найціннішими експонатами музею є «золота книга» Дрогобицької школи, в якій записані прізвище І. Франка, і прижиттєві видання його творів. На території музею є Будинок літератора, де відбуваються щорічні «Нагуєвицькі читання». У Франковому гаю створили «Стежку Івана Франка» – це лісова алея, вздовж якої розміщено дерев’яні скульптури персонажів творів письменника, «Галявина казок» з дерев’яними скульптурами героїв казок Івана Франка, каплиця Різдва Богородиці та Літній театр.