Чотири проєкти музеїв обласного підпорядкування стали переможцями Українського Культурного Фонду
Вони отримають фінансування загальною сумою в понад 4 мільйони гривень.
Український Культурний Фонд завершив прийом заявок на фінансування проєктів у сфері культури на рівні регіонів. Мета - сформувати безперешкодне середовище для маломобільних груп населення, осіб з інвалідністю, в тому числі людей з інвалідністю внаслідок війни, не лише в інфраструктурній та архітектурній сферах, а також у культурній та соціальній.
Загальний бюджет програми на 2024 рік – 27 млн грн. Проєкти Львівщини отримають фінансування загальною сумою в 4 мільйони 602 тисячі гривень.
Одним з переможців грантової програми «Культура. Регіони» є Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка. Він переміг з двома проєктами: «Весь Франко: читай, слухай, дивись» та проєкт «Yuşan-Зілля». Загалом було 132 заявки від усіх областей.
«Весь Франко: читай, слухай, дивись» має на меті створити, удоступнити онлайн та інтегрувати в музейну експозицію комплексний цифровий культурно-освітній продукт, який представляє оцифровану книжкову спадщину Івана Франка в текстовому, аудіяльному та відеоформаті задля її збереження, популяризації та розширення цільової аудиторії.
Музично-поетичне мультимедійне дійство «Yuşan-Зілля» спрямоване на актуалізацію суспільної уваги до сучасних проблем збереження, осмислення й популяризації культурної спадщини Криму. Йдеться про музичну, фольклорну й літературну та розвивати українсько-кримськотатарський міжкультурний діалог.
Читайте також: На Львівщині відреставрують фасад палацу Корнякта
Також грантову підтримку отримав Львівський музей історії релігії з проєктами: «Створення та популяризація цифрового архіву фондових колекцій Львівського музею історії релігії» та проєкт «IN HOC SIGNO VINCES / СИМ ЗНАКОМ ПЕРЕМОЖЕШ».
Перший проєкт уможливлює вільний доступ усім без обмеження зацікавленим в ознайомленні та дослідженні культурної спадщини, задля міждисциплінарних потреб та для популяризації цінностей. Створюється музейний портал для оприлюднення цифрового архіву фондових колекцій Львівського музею історії релігії, що зберігатиме 1200 цифрових копій предметів живопису, стародруків, скульптури і 22 3D моделі цих предметів.
А проєкт «IN HOC SIGNO VINCES / СИМ ЗНАКОМ ПЕРЕМОЖЕШ» скерований на посилення культурної привабливості містечка Жовкви та околиць через промоцію культурної спадщини з використанням сучасних мистецьких практик. Його завданням є організація мистецької резиденції, що має на меті дослідження Жовківської іконописної традиції і створення сучасних ікон, залучення дітей та молоді до вивчення основ іконопису задля збереження та розвитку культурної спадщини в локальній громаді. Учасниками артрезиденції стануть 14 митців, котрі творять сучасну ікону в оперті на давню українську традицію.
В Літній школі іконопису викладачі Іконописної школи «Радруж» Українського католицького університету проведуть навчальні заняття з іконопису для дітей 10-16 років. За підсумками резиденції видадуть каталог, створять промоційний фільм, організують виставки. Ікони, створені в межах проєкту, передуть до колекції Львівського музею історії релігії.