У Фундації Володимира Патика представили концепцію майбутнього музею художника
Новий музей буде розташований на вул. Яна Матейка у Львові.
Сьогодні, 3 травня, у Львові представили концепцію майбутнього музею українського художника Володимира Патика (1926 – 2016).
Музей працюватиме як відділ Історико-краєзнавчого музею м. Винники.
Зазначимо, що раніше управління майном спільної власності Львівської обласної ради передало для потреб Історико-краєзнавчого музею м. Винники приміщення на вул. Я. Матейка,2 у Львові. Саме тут планують облаштувати новий музей.
Сьогодні ж голова Фундації Володимира Патика Марта Пиріг, учасники Фундації, директор Історико-краєзнавчого музею м. Винники Ігор Тимець та дружина художника Романа Патик презентували концепцію майбутнього музею. Участь у презентації взяли профільний заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк, заступниця директорки Тетяна Плугатор та в.о. начальника управління майном спільної власності ЛОР Андрій Білоус.
Як зазначив Ігор Тимець, відкриття музею художника створить ще одну туристичну і мистецьку родзинку на Львівщині.
«При розробці концепції надихалися найкращими музеями Європи. Створення музею триватиме в два етапи: перший етап – це створення експозиції в двох залах приміщення на вул. Я. Матейка. Другий етап передбачає створення більш ширшої експозиції, а також майстерні, інтерактивних дитячих кімнат, де діти зможуть, зокрема, скласти з пазлів чи спробувати самостійно намалювати картини, представлені у музеї», – розповів Ігор Тимець.
У музеї експонуватимуть іменні колекції й інших митців.
За словами заступника начальника Львівської ОВА Івана Собка, попереду – обговорення фінансування створення музею, яке відбуватиметься завдяки Фундації Володимира Патика та обласної влади. Для напрацювання дизайну приміщень музею планують залучити студентів Львівської національної академії мистецтв ім. І. Труша.
«Начальник Львівської обласної військової адміністрації всебічно підтримує ініціативу Фундації та Романи Патик про відкриття у Львові сучасного музейного простору. Зі свого боку сприятимемо у вирішенні юридичних аспектів та оформленні необхідної документації», – зазначив Іван Собко.
Довідково:
Володимир Патик (1926 – 2016) – львівський художник, представник галицької школи живопису, один з найвидатніших митців в українському малярстві другої половини ХХ століття.
Володимир Патик об'їздив майже всю Україну, бував у Карпатах, далеко на півночі росії, в Мурманську, малював у Прибалтиці, Сибіру, Середній Азії – і всюди митця захоплювала краса природи, люди та їхні заняття. Таким чином вироблялася власна живописна манера Патика, його особливий, темпераментний почерк.
Здобув широке міжнародне визнання – окрім численних виставок у Канаді та Сполучених Штатах Америки, у 2011 році відбулася персональна виставка художника в музеї «Heshuifa Art Museum» (Хайфа, Ізраїль), в Ганґжоу (Китай).
Володимир Патик майже щорічно виконував монументальні замовлення художньо-виробничого комбінату, в якому були задіяні багато членів Спілки художників УРСР. Звертаючись до історичної тематики, у 1969 р. створив стінні розписи у фойє кінотеатру ім. Б. Хмельницького у Львові – «Хмельницький під Львовом у 1648 році». Згодом ще раз зобразив цю подію на станково-панорамній картині для Львівського історичного музею (Музей зброї, 1974-76 рр.).
В оформленні фасадів і фойє громадських будівель, В. Патик проявив себе оптимістично налаштованим художником декоративно-новаторського спрямування – він виклав рельєфну мозаїку «Море та риби» (120 кв. м) для магазину «Океан», Львів (1978 р.) та ін. Разом з художником Миколою Кристопчуком та іншими працював над мозаїчними панно в Молдові, Криму, на Кавказі (керував бригадою художників).
Заслужений художник України, лауреат Національної премії ум. Т. Шевченка, Народний художник України.
Біографічна довідка з мистецького альманаху «Артес»