Унікальні вишиття, святковий одяг, декоративно-ужиткові тканини: у Винниках відкрили виставку «Барви Покуття»
Це спільний проєкт Історико-краєзнавчого музею та Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й.Кобринського.
5 квітня в Історико-краєзнавчий музеї у м. Винники відкрили виставку «Барви Покуття».
На виставці представлені твори з колекційної збірки Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й.Кобринського, серед яких унікальні вишиття, святковий жіночий і чоловічий одяг, декоративно-ужиткові тканини кінця XIX-XX століть одного з найцікавіших своєю культурою, звичаями та мистецтвом історико-етнографічних районів України – Покуття.
Про це розповів директор Історико-краєзнавчого музею Ігор Тимець.
Виставка «Барви Покуття» проілюстрована світлинами Юліана Дороша.
Територія Покуття охоплює сучасні Коломийщину, Снятинщину, Городенківщину, Тлумаччину та північну частину Тисмениччини. Ці регіони виділяються своєрідними художніми особливостями, багатством орнаментики і колориту, розмаїттям технік виконання вишиття, тканих виробів одягового та інтер’єрного призначення.
«Виставку доповнюють традиційні керамічні вироби спадкоємної родини коломийських гончарів Кахнікевичів, Коломийської гончарної школи, ужиткові вироби з дерева та покутські писанки. Виставку презентувала багатолітній директор Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського, заслужений працівник культури України Ярослава Юріївна Ткачук. За її керівництва музей поповнився унікальною збіркою артефактів і став європейським центром з вивчення історії та етнографії Покуття і Гуцульщини.
Сьогодні Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського відомий не лише в Україні а й далеко за її межами», – зазначив Ігор Тимець.
Адреса Історико-краєзнавчого музею – м. Винники (Львівська ТГ), вул. Івасюка,5.