У Львівській ОВА затвердили Комплексну програму посилення державотворчої й консолідаційної ролі української мови
Учора, 21 лютого, розпорядженням начальника Львівської ОВА затверджено Комплексну програму посилення державотворчої й консолідаційної ролі української мови у Львівській області на 2023-2026 роки.
Програма передбачає перелік конкретних культурних, освітніх наукових, науково-практичних та просвітньо-інформаційних заходів, спрямованих на зміцнення української мови у статусі державної та її утвердження в усіх сферах суспільного життя українців як основи єдиного культурного простору нашої Батьківщини.
Розробили програму спільно структурні підрозділи, зокрема департамент освіти і науки, департамент з питань культури, національностей та релігій, департамент комунікацій та внутрішньої політики, за підтримки закладів освіти та культури обласного підпорядкування.
Серед заходів, проведення яких передбачає Програма, зокрема:
- - Обласний конкурс відеопрезентацій «Пошуки «скарбів». Полюємо на мовні помилки»
- - Літня школа-табір «Від культури мови до культури народу»
- - Видання словника найбільш вживаних слів іншомовного походження
- - Цикл науково-популярних лекцій з історії української мови (на YouTube-каналі ДОН ЛОДА)
- - Видання навчально-методичної літератури для організації навчання дітей та педагогів діаспори
- - Поповнення фондів шкільних бібліотек словниками, довідниками, фаховою періодикою, підручниками з культури мовлення тощо.
Як зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, вивчення української мови, проведення подій, які викликатимуть інтерес дітей до вивчення рідної мови та її історії, дозволить у майбутньому забезпечити безумовне використання виключно української мови у публічному просторі.
«Відновлення національної державності України як демократичної, правової й соціальної держави, орієнтація нації на цінності європейської цивілізації, необхідність відстоювати національний суверенітет у боротьбі з російською федерацією вимагають зміцнення української мови у статусі державної. Ціннісний вимір державної мови залежить від якості культурного простору, у якому її вживають. Тож Програма покликана сприяти зростанню конкурентоспроможності та популярності україномовного культурного контенту, подоланню спричинених багатовіковою асиміляційною політикою колонізаторів і окупантів деформацій мовно-інформаційного простору», – додав Іван Собко.
Ознайомитися з положеннями Програми можна за посиланням.