У Львові відбувся регіональний форум «Психолог нової формації. Особистий бренд»

У Львові Відбувся Регіональний Форум «Психолог Нової Формації. Особистий Бренд» (4)
У форумі взяли участь практичні психологи, соціальні педагоги, управлінці, науковці та публічні особистості.
Напередодні 1 травня, у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти пройшов обласний форум «Психолог нової формації», присвячений ролі особистого бренду психолога, трансформації професії та зміцненню системи психосоціальної підтримки в умовах війни. Захід організували за підтримки департаменту освіти і науки Львівської обласної адміністрації.
Програму заходу склали виступи, панельні дискусії, інтерактиви та церемонія нагородження.
«Сьогодні, як ніколи, зростає розуміння цінності ментального здоров’я, — зазначила у вітальному слові Олена Урдей, заступниця директора департаменту освіти і науки ЛОДА. — Ви, наші психологи, є тією опорою, тим важливим елементом системи освіти, який допомагає нашим дітям, педагогам та батькам долати складні часи, зберігати стійкість та знаходити внутрішні ресурси. Саме ви забезпечуєте психологічну підтримку, яка сьогодні є критично важливою, і я дякую кожному з вас за цю роботу».
Вона також привітала фахівців з професійним святом — Днем психолога, яке в Україні відзначають 23 квітня:
«Ваша професійна компетентність, емпатія та відданість справі є безцінними. Ви як ніхто працюєте над тим, щоб ментальне здоров’я усіх учасників навчального процесу було на належному рівні. Ваша щоденна праця має надзвичайне значення у житті кожної дитини, вчителя, батька. Від імені всієї освітянської спільноти — щиро дякую вам!».
Особливу увагу приділили постаті Ігоря Корнієнка, кандидата психологічних наук і одного з творців регіональної психологічної служби. Директор ЛОІППО Павло Хобзей запропонував назвати обласний конкурс «Практичний психолог року» його іменем. Також він відзначив, як нові технології, зокрема штучний інтелект, вже змінюють професію.
Про виклики війни йшлося у виступі соціолога та психолога Юрія Пачковського, а психологиня Жанна Кобзар представила доповідь «Особистий бренд психолога: чому це важливо?».
Панельна дискусія «Чи потрібен психологу особистий бренд» викликала жвавий інтерес. Учасники обговорили ведення професійних сторінок у соцмережах, питання впізнаваності, довіри клієнтів та монетизації.
Інша панельна дискусія — «Шлях до лідерства через особисті успіхи» — поєднала освітян, представників місцевого самоврядування та шоу-бізнесу. Ведучий і продюсер Назар Бійчук у форматі стендапу розповів, як його дитячі мрії стали реальністю, зірвавши овації залу.
«Не так просто бути сьогодні практичним психологом чи соціальним педагогом. Ці професії потребують постійних інвестицій у власний розвиток — професійний і особистий. Так, держава сьогодні не завжди здатна забезпечити гідну підтримку. Проте ми повинні розраховувати на власні сили. Ми сильніші, ніж були вчора. І ми не зупинимось. Серед пріоритетів — формування електронної петиції щодо внесення важливих змін до нормативних документів, що регламентують діяльність психологічної служби», — наголосила головна спеціалістка департаменту освіти і науки Марія Васюник-Кулієва.
Форум завершився інтерактивом «Формула унікальності» від Олени Стадник, обміном думками та активним нетворкінгом.
Читайте також: На Львівщині розпочали спільний з Люблінським воєводством проєкт з охорони біорізноманіття: що він передбачає