Перетин кордону через систему «Шлях»: що змінилось
Сьогодні, 1 лютого, у Львівській ОВА провели брифінг щодо оновлених правил перетину кордону для певних категорій населення.
Від 27 січня виїзд за кордон регулює постанова Кабміну № 69 «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України». Відповідно до постанови, Львівська ОВА змінила форму звернення щодо отримання дозволу на виїзд за межі України з гуманітарною метою. Більше про те, як функціонуватиме система «Шлях» в нових умовах розповіла керівниця апарату Львівської ОВА Ірина Шурпяк.
«Зауважу, що 27 січня впровадили оновлені правила щодо перетину кордону, які регулюють постановою Кабміну № 69. Це обмеження для певних категорій громадян. Зі свого боку, Львівська ОВА хотіла б поширити офіційну інформацію для тих волонтерів, які далі звертаються в ЛОВА для отримання дозволу на перетин кордону через «Шлях». Що змінилось? Серед перелічених категорій є народні депутати, депутати місцевих рад, керівники органів державних установ, їхні заступники, керівники структурних підрозділів органів місцевого самоврядування тощо, які зможуть перетинати кордон лише з метою відрядження. Це досить велика кількість громадян. Самостійно Львівська ОВА не може володіти повною інформацією, у нас немає таких повноважень. Тому дуже просимо волонтерів, які подають запити на перетин держкордону, звіряти інформацію про осіб зі списків, в тому числі чи подані особи не належать до перелічених у 69 постанові. З новим зразком листа можна ознайомитись на сайті адміністрації. Від достовірності даних залежить репутація організації та рішення комісії, яка регулює виїзд за межі України», – наголосила Ірина Шурпяк.
За її словами, варто зосереджувати увагу на абзаці з переліком посад осіб, які відтепер мають право перетинати державний кордон лише на підставі рішень про службові відрядження.
«Багато керівників органів місцевого самоврядування або інших держслужбовців подавалися в «Шлях», щоб привозити гуманітарну допомогу. У зв'язку з виходом цієї постанови, їх більше не можна вносити в систему. Тепер вони повинні отримати відповідно оформлене відрядження і саме з цим документом звертатись до Державної прикордонної служби», – додала керівниця апарату ЛОВА.
Впродовж трьох днів з моменту виходу постанови усі організації були зобов'язані подати реальні списки осіб, які належать до встановлених категорій. Цей перелік людей мають отримати та регулювати прикордонники.
«Основні зміни, які внесли у постанову – це керування виїздом посадових осіб. Всі посадові особи мають право виїжджати за межі України тільки зі службовою метою. Постанова також врегульовує виїзд жінок за кордон, які є заброньованими або мають керівну посаду в державних органах. Відтепер вони також можуть перетнути кордон лише у службовому відрядженні. Виключення – супровід неповнолітніх або відвідування дітей з наявністю підтверджуючих документів, супровід на лікування одного з членів сім’ї першого ступеня спорідненості, а також у випадку смерті одного з членів сім’ї першого або другого ступеня спорідненості за кордоном», – підкреслив заступник начальника штабу, начальник відділу організації прикордонного контролю 7 прикордонного Карпатського загону, підполковник Іван Баран.
Оновлений зразок звернення щодо отримання дозволу на виїзд за межі України через «Шлях» доступний за посиланням. Детальніша інформація про постанову – тут.
Посилання на запис брифінгу про зміни у перетині кордону – тут.
Ярина Пукало