Школярі Бориславської громади взяли участь у ІІ Всеукраїнському конкурсі шкільних космічних експериментів

1 (8)
Два проєкти бориславських учнів відібрали на розгляд до національного фіналу.
Учні 8-10 класів Бориславського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 під керівництвом вчителів Смук І. П., Дідух Х. В. та Опацької О. І. нещодавно взяли участь у II Всеукраїнському конкурсі шкільних космічних експериментів (Student Spaceflight Experiments Program, SSEP), який проводила Мала Академія Наук України.
Цей конкурс вимагав критичного мислення, щоб поставити хороше наукове запитання та творчо розробити експерименти, які можуть дати відповіді на ці запитання.
Космічна станція – не шкільна лабораторія. Пропозиції експерименту мали бути серйозними, науковими. Усі учні були занурені у справжню науку, і вболівали за експерименти своєї команди, спрямовані на космос. Цей конкурс дозволив учням під керівництвом вчителів-фасилітаторів БУТИ науковцями. Справжня наука створюється шляхом конкуренції і між 12 закладами освіти України бориславські учні були тими юними науковцями, які мали цю можливість.
Як повідомляють у департаменті освіти і науки ЛОВА, два проєкти-переможці бориславських школярів «Вирощування на поживному середовищі бактерії Lactobacillus rhamnosus та бактерій роду Staphylococcus і дослідження їхньої життєдіяльності» та «Екосистема у вакуумі» взято на розгляд до національного фіналу.
У першому проєкті на поживному середовищі, у стерильній чашці Петрі, проводилось культивування бактерій. Lactobacillus rhamnosus та бактерій роду Staphylococcus. Лактобацили отримали із лікарського пробіотика, а стрептококи – з мазків пальця. З урахуванням температурного режиму та освітленості відбувалось утворення колоній даних представників.
А у другому проєкті експериментом хотіли показати, як компост з черв’яками реагує на мікрогравітацію. Для того, щоб перебувати в космосі, люди повинні дізнатись, як ефективно компостувати в умовах мікрогравітації. Експеримент проводився в замкнутому просторі. Після завершення експерименту, порівняється компостування у космосі та на Землі. І буде видно, з якою швидкістю черв’як розкладатиме матеріали та завдяки компосту зможуть вирощувати водорості.