Понад 40 митців Львівщини змагались за перемогу в обласній премії з галузі культури
Обласна премія діє з 2002 року і відтоді присуджується щорічно. Лауреати отримують грошові премії.
На Львівщині визначили переможців цьогорічної обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури. Учасниками стали 46 митців, які боролись за першість у 16 номінаціях. З-поміж представлених робіт, члени журі обрали 18 переможців.
Серед номінацій: «Поезія», «Проза», «Драматургія, театральне мистецтво», «Журналістика і публіцистика», «Образотворче мистецтво», «Народна творчість», «Дизайн», «Фотомистецтво» «Скульптура» та інші.
«Українська культура завжди була під забороною російської влади. Навіть у часи повномасштабної війни ворог продовжує нищити літературні, мистецькі та архітектурні надбання українців. Наші Збройні Сили роблять на передовій усе можливе, аби зберегти нашу багату культуру. Своєю чергою тут, на Львівщині, завдяки такого роду преміям, ми підтримуємо митців у бажанні творити й прославляти не лише нашу область, а й всю Україну. Цьогоріч почесні члени журі обирали з-поміж найкращих, адже усі роботи були вартими уваги. Хочу запевнити, що обласна адміністрація й надалі буде підтримувати ідеї та проєкти, які дають можливість розвивати культуру, адже ця галузь зараз серед пріоритетних. Важливо, щоб ми підтримували митців та знали про їхні здобутки ще за життя», - наголосив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.
Переможці отримають грошові премії з обласного бюджету у розмірі 50 тисяч гривень на кожну номінацію. У випадку перемоги двох номінантів в одній номінації, премія ділиться навпіл.
«Цьогоріч учасниками обласної премії стали майже пів сотні митців зі своїми оригінальними роботами. З-поміж цієї кількості члени журі визначили 18 переможців у 16 номінаціях. Заявки на участь в конкурсі подавали лише митці з Львівщини, чиї твори були створені упродовж останніх трьох років. Важливо, що премія переможцям присуджується лише раз, проте учасники, які не здобули перемогу цьогоріч, можуть подавати свої роботи на наступний рік. Тому запрошуємо установи, заклади культури, творчі спілки, фонди та громадські організації, які діють в галузі культури подавати свої роботи на наступну Обласну премію», - закликала директорка департаменту культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк.
Кількість поданих робіт від одного номінанта – необмежена. На здобуття премії також можуть подаватися і творчі колективи. Прийом документів на участь стартує вже 1 січня 2023 року.
Розгляд, обговорення та оцінку творів і робіт представлених на здобуття Премії, здійснює журі з присудження Премії. До складу членів журі увійшли знані митці, експерти, представники творчих спілок та мистецької громадськості Львівщини. Персональний склад затверджується Президією обласної ради терміном на три роки та може змінюватись у разі необхідності.
«Обласна премія є найпрестижнішою мистецькою премією на Львівщині. Кожна представлена робота була унікальною та неповторною, саме тому було важко одноголосно обрати переможця в одній категорії. За участі усіх почесних членів журі відбулося кілька засідань. В результаті творчих дискусій ми вирішили розділити перемогу в певній категорії між двома номінантами. Сам процес голосування був таємним. Львівщина надзвичайно багата на талановитих митців різних поколінь. Я дуже радий, що в цей непростий час боротьби України за незалежність, культурний фронт залишається в пріоритеті обласної влади», - розповів Народний художник України, член журі Володимир Одрехівський.
Нагородження переможців відбудеться сьогодні, 23 листопада, в приміщенні Львівської опери.