«Мова – дуже важлива і з неї починається наша перемога», – Аліна з Харкова стала героїнею проєкту «Українською здолаємо»
Львівська ОВА започаткувала проєкт «Українською здолаємо», щоб розповісти про тих, хто зумів перейти з мови окупанта на українську.
Аліна з Харкова. 24 лютого дівчина та її сім’я прокинулися від вибухів. Саме в цей день росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Харків’янка покинула своє житло і разом з рідними поїхала на Львівщину.
«В один день в тебе забирають все, що ти мав. В один день твоє життя перевернулося», – розповіла вона.
У Львові Аліна працює лікарем-косметологом. Праця в такий складний час, на думку дівчини, є надзвичайно важливою, адже підтримує економіку країни.
«Піднімати свою справу з нуля – це дуже важко. Особливо, коли ти зламаний. Витерла сльози і пішла працювати, тому що зрозуміла, що кожен з нас важливий, кожен з нас потрібен», – наголошує вона.
Попри те, що раніше розмовляла російською, сьогодні Аліна відкидає мову окупанта.
«Коли прокидаєшся і розумієш, що прийшли москалі, які знищують твоє житло, сім’ю, рідне місто, ти більше не можеш говорити мовою агресора. Мова – дуже важлива і з неї починається наша перемога. Для мене це би був страх і біль, якщо б хтось сказав, що я з росії, тому що я говорю російською. Це для мене було б найбільше приниження», – наголошує дівчина.
Якщо ви знаєте схожі історії, або, можливо, також лише недавно перейшли на українську мову, розкажіть про це у соцмережах з хештегом #українською_здолаємо.
Ваші історії можуть з’явитися на сторінках Львівської ОВА у соцмережах, тож поширюйте їх з хештегом #українською_здолаємо, аби якомога більше людей мали мотивацію перейти на українську мову.
Нагадаємо, що першим учасником проєкту історій про свідомий перехід на українську мову «Українською здолаємо» став Владислав з Мелітополя. Після евакуації на Львівщину він почав волонтерити на Головному залізничному вокзалі, а також активно вивчати українську мову, аби якнайшвидше розпочати нею розмовляти.