Максим Козицький зустрівся з міністеркою у справах ветеранів України
Під час зустрічі сторони домовилися обмінятися досвідом про програми на підтримку воїнів та ветеранів.
Сьогодні, 1 вересня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький провів робочу зустріч з міністеркою у справах ветеранів України Юлією Лапутіною.
На зустрічі були також заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко та т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення ЛОВА Роман Андрес.
Міністерка розповіла про майбутні зміни у ветеранській політиці та плани роботи з ветеранами після перемоги України.
«Ветеранську політику потрібно переформатовувати кардинально. На останньому ветеранському форумі, який відбувся минулого тижня у Києві, ми говорили про нову ветеранську політику. Після перемоги буде 4-5 мільйонів людей, якими опікуватиметься наше міністерство. Упродовж останніх 30 років незалежності ветеранська політика вважалася частиною соціальної. Саме тому наших ветеранів після перемоги потрібно буде інтегрувати в економічну та соціальну сферу громад, щоб такі люди були соціально активними», — сказала Юлія Лапутіна.
Максим Козицький розповів про кроки, які уже робить область для підтримки військових та членів їхніх сімей.
«Для нас підтримка військовослужбовців та членів їхніх сімей є важливим аспектом соціальної політики. Саме тому два місяці тому ми відкрили Офіс підтримки військовослужбовців та членів їхніх сімей. Фахівці Офісу підтримки проводять первинні консультації, щоб визначити, як саме людині можна допомогти, формують пакет документів та передають їх у відповідні органи для розв'язання проблем. Тут надають також допомогу близьким та родинам військовослужбовців, які хочуть отримати соціальні виплати чи знайти своїх рідних у реєстрах зниклих безвісти чи полонених. Нам важливо, щоб кожен військовослужбовець відчув, що держава здатна допомогти у всіх викликах, які можуть виникнути після повернення до мирного життя», — зазначив очільник Львівщини.
Міністерка також розповіла про нещодавно прийнятий закон для переходу військових у цивільне життя, згідно з яким перехід військового в цивільного відбуватиметься у три етапи.
«Перший етап розпочинатиметься за рік до запланованого звільнення військовослужбовця з лав Збройних Сил України. Упродовж цього етапу майбутній ветеран пройде спеціальну просвітницьку програму та отримає консультацію щодо своїх прав та гарантій. Другий етап передбачає звільнення військового від служби та отримання статусу учасника бойових дій чи ветерана війни. Саме тоді він починає отримувати послуги соціального та правового захисту і передбачені законодавством виплати. На фінальному, третьому етапі, який триватиме один рік з моменту звільнення з лав ЗСУ, захисник пройде фізичну та, за потреби, психологічну реабілітацію і активно інтегрується у мирне середовище», — пояснила Юлія Лапутіна.
За результатами зустрічі сторони домовилися обмінятися досвідом про програми на підтримку воїнів та ветеранів: обласні та державні. Обласні програми міністерство зможе використати для подальшої інтеграції в державні, а державні необхідно втілювати на рівні областей за рахунок більш якісної комунікації та кращого донесення інформації до населення.
Опісля Юлія Лапутіна вручила начальниці відділу соціального захисту Захисників та Захисниць України та членів їхніх сімей департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА Юлії Тарасюк подяку за вагомий внесок у реалізацію державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни, високий професіоналізм, самовіддану працю та сумлінне виконання службових обов’язків.