У Львові заступник міністра у справах ветеранів відвідав перший в Україні абілітаційний центр для ветеранів

У Львові Заступник Міністра У Справах Ветеранів Відвідав Перший В Україні Абілітаційний Центр Для Ветеранів (2)
Lviv Habilitation Center створили на базі інклюзивного простору підтриманого проживання, який розпочав свою діяльність в березні 2024 року.
Наступною локацією робочого візиту заступника міністра у справах ветеранів Руслана Приходька став Lviv Habilitation Center (HAB) — перший в Україні абілітаційний центр для ветеранів та їхніх родин.
Хаб створили на базі інклюзивного простору підтриманого проживання, який розпочав свою діяльність в березні 2024 року. Тут ветерани проходять комплексну абілітацію – від психологічної підтримки до професійної орієнтації. Центр допомагає адаптуватися до нових умов життя після пережитих бойових дій.
Про роботу закладу особисто розповів ветеран російсько-української війни, один із керівників хабу, Сергій Тітаренко. З моменту відкриття послугами центру скористалися 441 резидент: ветерани, особи з інвалідністю внаслідок бойових дій, зокрема цивільні та члени їх родин.
У межах 3-тижневого курсу учасники отримують підтримку з боку психотерапевтів, тренерів, арт- і зоо-терапевтів, фахівців з фізичної реабілітації, юристів та асистентів.
Основною задачею абілітації є набуття і відпрацювання нових навичок необхідних для якісної та не травматичної інтеграції ветерана\особи яка постраждала внаслідок бойових дій в суспільство, спільноту ( сім’ю, територіальну громаду, робочу спільноту тощо), після поранення та реабілітації фізичного та\чи психічного здоров’я.
«Абілітація — це новий етап ветеранської політики. Важливо, що тут допомагають повертатися до активного життя. Це не кабінетна теорія, а реальна, дієва допомога, яку ветерани отримують у комфортному й безпечному середовищі. Це має стати частиною національної стратегії», — наголосив керівник апарату Львівської ОВА Тарас Грень.
Після завершення курсу - резиденти мають можливість продовжувати отримувати консультаційну підтримку фахівцями абілітаційного процесу та брати участь у терапевтичному співтоваристві.
«Я як людина, яка є резидентом цього центру, бачив та розумію, яка це кропітка праця тих, хто допомагає воїнам та їх родинам. Вважаю, що це надзвичайна справа, котру потрібно підтримувати, як вони підтримують наших захисників. Це є справжнім стрибком в роботі з ветеранами та їх родинами», – зауважив в.о.начальник управління ветеранської політики Львівської ОДА Максим Фетісов.
Читайте також: На Львівщину з робочим візитом прибув заступник міністра у справах ветеранів Руслан Приходько