На Львівщині розпочалася нова хвиля коронавірусу: зараз ситуація контрольована
Збільшення кількості хворих фіксують впродовж останніх чотирьох тижнів.
Про це під час брифінгу у Львівській ОВА повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОВА Орест Чемерис.
«Вже четвертий тиждень підряд фіксуємо зростання кількості хворих на коронавірусну хворобу. Проте ситуація залишається стабільною і контрольованою.
На сьогодні 134 пацієнти перебувають на стаціонарному лікуванні. Як правило, це пацієнти старшого віку, пацієнти, які мають важкі супутні захворювання. В основному госпіталізація спричинена тим, що ковід сприяв загостренню їхньої основної патології», – розповів Орест Чемерис.
Окрім того, на стаціонарному лікуванні з коронавірусом перебувають сім дітей. Їхній стан стабільний, середньої важкості.
Загалом на Львівщині пацієнтів із коронавірусом можуть лікувати 20 медичних закладів, які мають укладені угоди з НСЗУ. Є достатнє забезпечення киснем та кисневими концентраторами.
Як зазначає Наталія Іванченко, керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, на Львівщині вже розпочалася нова хвиля захворюваності на коронавірус.
За її словами, на початку тижня в області зафіксували 218 випадків захворювання. За останній тиждень спостерігається зростання кількості нових випадків на 30%.
«Захворювання розповсюджується по території області нерівномірно. Найбільше хворих у Львівському, Дрогобицькому і Золочівському районах.
Розпочалася нова хвиля захворюваності, і це не дивно, оскільки ще місяць тому Італія, Франція, Німеччина повідомили про зростання кількості хворих. І оскільки зараз активно відбувається переміщення людей з країн Європи в Україну і навпаки, то цілком передбачувано, що кількість хворих на ковід в Україні почне збільшуватися, зокрема у Львівській області», – пояснила Наталія Іванченко.
Нагадаємо, що у Європі виявили новий штам коронавірусу Омікрон ВА.5, який ще більше заразний ніж попередній штам ВА.2. На Львівщині випадків захворювання, викликаного новим штамом, наразі не фіксували. Проте вже дев’ять випадків виявили у Чернівецькій області, один – у Волинській. Новий штам характеризується легким і середнім перебігом хвороби.
Вакцинація від Covid-19:
Щеплення гарантує найбільш надійний захист від захворювання або важкого його перебігу. Для ефективного захисту люди повинні зробити два щеплення та через пів року після другого щеплення – ввести першу бустерну дозу.
Другий бустер дозволяють робити не раніше ніж через чотири місяці після введення першої бустерної дози. Наразі другий бустер рекомендують людям:
- старшим за 60 років;
- які мають важкі хронічні захворювання;
- які мають різні вроджені або набуті імунодефіцитні стани.
Нагадаємо, щоб зробити щеплення, слід звернутися по скерування до сімейного лікаря. Вакцинуватися можна у кабінетах щеплень закладів охорони здоров’я. Центри масової вакцинації населення зараз не функціонують.
Читайте також: Від яких інфекційних хвороб необхідно першочергово вакцинуватися під час війни?