Лише 8% жителів Львівської області зробили перший бустер від COVID-19
У Львівській області первинну вакцинацію зробили більше мільйона людей, з них трохи менше 200 тисяч людей отримали перший бустер.
В Україні триває вакцинальна та інформаційна кампанії з протидії COVID-19, що ініційовані Міністерством охорони здоров`я спільно з Центром громадського здоров'я МОЗ України. У межах інформаційної кампанії у 10 регіонах відбудуться семінари для лікарів про вакцинацію в умовах війни та пандемії COVID-19. Сьогодні ж брифінг відбувся у Львові.
В умовах повномасштабної війни росії проти України кількість людей, які вакцинувалися від COVID-19, значно знизилася, хоча сам вірус та його наслідки не зникли. Станом на березень 2023 року за даними електронної системи охорони здоров’я в Україні вакциновано однією дозою понад 16,3 млн осіб, двома дозами близько 15,5 млн осіб, а першою бустерною дозою вакциновано лише близько 3,2 млн осіб. У Львівській області первинну вакцинацію зробили більше 1 мільйона людей, з них трохи менше 200 тисяч людей отримали перший бустер.
«Ми постійно моніторимо кількість хворих на COVID-19 та особливо тих, хто перебуває на лікарняних ліжках, також вивчаємо їх вакцинальний статус. Таким чином, кількість осіб на лікарняних ліжках не перевищує числа 250 за підсумками останніх тижнів, у відділення інтенсивної терапії потрапляють лише поодинокі пацієнти. За підсумками останнього тижня виявлено 511 нових випадків. Проте, щотижня ми реєструємо від 6 до 17 летальних випадків серед невакцинованих. Це ще раз доводить, що варто подбати про вакцинацію батьків та інших членів родини. Бережіть себе та своїх рідних», - зазначив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської обласної військової адміністрації.
Від початку пандемії на Львівщині зареєстровано 332 854 випадки COVID-19. Летальних – 6 918. Вакциновано проти коронавірусу однією дозою 1 095 345 осіб, другу дозу отримали 1 034 526 осіб, першу бустерну – 192 934 особи, другу бустерну – 15 649 жителів Львівщини.
«Досвід показує, що люди, які вакциновані однією або двома дозами проти коронавірусу через кілька місяців все одно мають шанси захворіти. Аби уникнути цього та убезпечити себе необхідно вводити бустерні дози вакцини в організм. Першу бустерну дозу варто робити не раніше ніж через 5 місяців після вакцинального комплексу, а другу бустерну не раніше ніж через 4 місяці після першої дози. У протистоянні з коронавірусом, єдиний спосіб себе убезпечити від ускладнень — це пройти повний курс щеплення та посилити його бустерними дозами», — зауважила Наталія Іванченко, генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
У Львівській області доступні вакцини Pfizer та СoronaVac. Вакцинуватися можна у найближчому пункті щеплення, які працюють на базі ЦПМСД. Знайти адреси пунктів щеплення від COVID-19 можна за посиланням.
«Вакцинація – єдиний ефективний спосіб зменшити ризики госпіталізації та смерті внаслідок коронавірусної хвороби. З початку пандемії у Львові вакциновано двома дозами більше 462 тисяч людей, що становить майже 65% задекларованого населення, перший бустер зробило 92 000 людей. На сьогодні близько 50 людей знаходиться на стаціонарному лікуванні від COVID-19, більше 70% з них - невакциновані. Оскільки у Львів через війну приїхало багато людей з усієї України, ми забезпечуємо роботу мобільних медичних команд у місцях проживання внутрішньо переміщених осіб. Дані команди вакцинують та надають необхідну медичну допомогу. Також у всіх є можливість вакцинуватися у пунктах щеплень у місті Львові, вакцини від COVID-19 є у наявності у достатній кількості», - додав Назарій Колачинський, заступник начальника управління охорони здоров`я Львівської міської ради.
«У час повномасштабної війни немає часу на те, щоб хворіти. В сучасному світі ми маємо отримувати хороший медичний сервіс. Саме тому ЮНІСЕФ спільно з МОЗ України відкрив «гарячу лінію» - «Спільно до здоров’я» за номером – 0-800-351-896. Люди, зокрема, усі, хто переїхав з інших областей, можуть звернутись за номером та отримати інформацію про те, де можна отримати вакцину проти ковіду. При цьому, наголошу, що переукладати декларацію не потрібно», - розповіла медична експертка ЮНІСЕФ, лікарка-інфекціоніст Катерина Булавінова.
Також в межах інформаційної кампанії з протидії COVID-19 у Львові відбудеться «Здорова прогулянка» на відкритому повітрі для жителів областей та внутрішньо переміщених осіб.
Під час події люди можуть навчитися скандинавській ходьбі, отримати інформацію як турбуватися про власне здоров'я, взяти участь у конкурсах та отримати подарунки за участь. У Львові Здорова прогулянка відбудеться завтра, 8 квітня, у парку ім. Івана Франка (вул. Соломії Крушельницької, 11-13) з 13:00 до 17:00.