«За останні 4 роки є значний поступ у розвитку закладу», – Іван Собко під час візиту до Роздільського дитячого будинку-інтернату
Найближчим часом у закладі облаштують близько 20 додаткових ліжкомісць для підопічних інтернатів з Донецької області.
Комісія Львівської ОВА під головуванням заступника начальника адміністрації Івана Собка та департаменту соціального захисту населення ознайомилася з роботою Роздільського дитячого будинку-інтернату. Заклад розташований у Стрийському районі і призначений для проживання хлопців та чоловіків, які мають психічні розлади, віком від 4 до 34 років.
Тут проживають 83 підопічних, з них 3 – з Бучі. Наймолодшому підопічному – 9 років.
Як розповів Іван Собко, зараз у закладі триває реконструкція даху, яку розпочали ще чотири роки тому. Після заміни підрядника роботи з реконструкції продовжуються.
«Бачу значний прогрес у розвитку закладу за останні чотири роки: покращилася матеріально-технічна база, належно облаштовані харчоблок, пральня, санвузли, кімнати для проживання.
З проблемних питань, які озвучив керівник інтернату, сьогодні – це незавершені роботи по третій черзі реконструкції даху. З теперішнім підрядником проговорили завершення реалізації проєкту і за підсумками доповімо начальнику Львівської ОВА. У разі погодження профінансуємо з обласного бюджету з цією метою близько двох мільйонів гривень», – зазначив Іван Собко.
Він також додав, що зараз триває евакуація населення з Донецької області, в тому числі з дитячих інтернатів, у зв’язку з чим є потреба у розгортанні додаткових місць у таких закладах. Тож у Роздільському інтернаті при необхідності планують облаштувати ще до 20 ліжкомісць.
«У планах на наступні роки – попрацювати з територією, облагородити її належним чином, створити додаткові елементи дозвілля для підопічних, а також переглянути середню заробітну плату працівників, яка зараз складає 6600 гривень. Такий розмір зарплатні у дитячому інтернаті є неприйнятним і має становити більше 10 000. На наступний рік Львівська обласна військова адміністрація збалансує дані цифри і працівники сфери соцзахисту, як і працівники інших галузей гуманітарної сфери, матимуть гідну оплату праці!», – наголосив Іван Собко.
Слід додати, що на території закладу в окремому приміщенні облаштували відділення підтриманого проживання для осіб з інвалідністю. Чотири мешканці відділення проживають та обслуговують себе повністю самостійно.
У департаменті соціального захисту населення Львівської ОВА зазначають, що такі відділення (групи) повинні створювати самі громади для того, щоб люди з психічними розладами, які не потребують постійної підтримки соцпрацівників, могли швидше соціалізуватися та жити максимально повноцінним життям.
Додамо, що на Львівщині загалом є два заклади такого типу – Роздільський та Буківський дитячі будинки-інтернати.