Керівниця Клініки психічного здоров'я дітей, підлітків та молоді ЗУСДМЦ пройшла курс навчання в ізраїльському центрі травми та стійкості «NATAL»
Леся Підлісецька повернулась після п’ятиденного навчання у Центрі, який спеціалізується на травмах та стресі внаслідок війни та тероризму.
Навчальна програма розрахована на 5 днів і адаптована до актуальних українських проблем:
- перша допомога при психотравмі;
- посттравматичний стресовий розлад;
- психологічна стійкість на полі бою;
- допомога постраждалим від гендерно обумовленого насильства під час війни;
- багатоступенева модель внутрішньої стійкості.
«Ми повернулись в Україну з новим досвідом і обов'язково застосуємо його в роботі. Особливу увагу в навчанні приділяли методиці резильєнтності, тобто психологічній стійкості. Загалом ознайомлення з ізраїльським досвідом реформи у сфері психічного здоров’я було надзвичайно цікавим та корисним», - розповіла Леся Підлісецька, яка також є експерткою департаменту охорони здоров'я Львівської ОВА з дитячої психіатрії.
По завершенню курсу співробітники «NATAL» і надалі консультуватимуть українських фахівців.
Перша українська група, яка взяла участь у навчанні - це 27 учасників з Міністерства охорони здоров’я, Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства соціальної політики, Міністерства у справах ветеранів, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Навчання у «NATAL» - це результат співпраці перших леді України та Ізраїлю Олени Зеленської та Міхаль Герцог. Навчальний курс дуже важливий для запровадження Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, яку ініціювала Олена Зеленська.
Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр висловлює щиру подяку ініціаторам та організаторам навчання, тренерам, а також посольству України в Ізраїлі і посольству України у Польщі за всебічне сприяння.
Нагадаємо, що в ЗУСДМЦ триває проєкт "Діти і війна" - Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, щоб запобігти розвитку психічних розладів у громадян, які постраждали від бойових дій. Ініціатива реалізується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я. Професійні психологи допомагатимуть учасникам груп зменшити тривожність, дратівливість, подолати складний етап життя та навчатимуть, як впоратися зі стресом. Робота у наших групах - це 5 очних зустрічей тривалістю 90 хв. Заняття безкоштовні!