На Львівщині створили робочу групу з координації розселення ВПО
У Львівській ОВА створили робочу групу у складі представників чотирьох департаментів, які координуватимуть процес розселення внутрішньо переміщених осіб, переселення їх із закладів освіти, надання тимчасового чи постійного житла.
Упродовж тижня такі ж робочі групи мають запрацювати і у районних військових адміністраціях.
Як зазначив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик, питання розселення внутрішньо переміщених осіб мають вирішувати спільно обласна та районні адміністрації, а також територіальні громади. Основне завдання робочих груп – максимально підготувати заклади освіти до навчального року, при цьому забезпечити внутрішньо переміщеним особам належні умови проживання.
«Питання потребує комплексного вирішення, щоби люди, які вже побачили багато лиха, не залишилися ні з чим. Профільні департаменти адміністрації пропрацювали альтернативні місця для проживання переселенців. І тут треба акцентувати увагу на тих закладах, які не не планують використовувати. Це має бути спільна робота всіх сторін. З боку обласної адміністрації до робочих груп будуть залучені чотири департаменти – економічної політики, соціального захисту, освіти і науки, цивільного захисту», - повідомив Андрій Годик.», - повідомив Андрій Годик.
Діяльність робочих груп включатиме п’ять етапів:
1) актуалізація бази розселення ВПО;
2) аналіз місць проживання у закладах освіти - якщо у закладах є бомбосховища і можна починати навчальний процес, тоді необхідно знайти нове помешкання для людей, які там зараз проживають;
3) пошук альтернативних місць для переселення із закладів освіти, які не пристосовані до комфортного проживання в облаштовані місця тимчасового проживання ВПО.. Громади мають представити свої рішення: об’єкти, куди можна переселити людей та об’єкти, які можуть бути використані за певних умов для проживання (облаштування, ремонт);
4) забезпечення ВПО житлом і пошуку донорських і бюджетних коштів на ці потреби;
5) формування фондів житла. Такі фонди формують сільські, селищні, міські ради шляхом будівництва або викупу нового житла.
Зазначимо, що зараз тривають інспекційні перевірки закладів освіти працівниками ДСНС на предмет їх відповідності мінімальним стандартам безпеки – наявності укриттів у самій будівлі чи в радіусі 500 м, та наявності запасів їжі і води в цих укриттях для дітей. Будь-яка перевірка захисної споруди має завершитися актом її готовності або неготовності. В області проінспектували вже 37% шкіл.
Окрім того, як наголосив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, усі громади області повинні визначити свої пріоритети у фінансуванні видатків у військовий час і формувати резерв.
«Загальне перевиконання місцевих бюджетів за півроку складає 1,5 мільярда гривень. Зафіксуйте пріоритети, які ставить керівництво Львівської ОВА. Думайте про те, що кожен може зробити – відремонтувати певні приміщення для проживання переселенців, сформувати резерв, щоб підтримати військових. Пам’ятайте, що ми нікого не виселяємо, а переселяємо. А для цього необхідно робити поточні капітальні ремонти і формувати резерви надалі. Війна стосується не лише тих, хто воює безпосередньо на лінії фронту. Ми, як тилова область, маємо забезпечити хоча би мінімальні стандарти проживання для людей, які їдуть сюди не з власного бажання», - наголосив Іван Собко.
Нагадаємо, що у Львівській ОВА удвічі збільшили фінансування Програми реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів у 2022 році, у межах якої передбачено ремонт приміщень харчоблоків, вікон, дахів, інженерних мереж тощо у 20 гуртожитках області, у яких проживають внутрішньо переміщені особи.