arrow
CC logo

Львівська обласна військова адміністрація

search
Головна
Новини

Львівщина активніше співпрацюватиме з міжнародними організаціями для збереженням та відновлення історичної спадщини

Департамент архітектури та розвитку містобудування
15 липня 2022, 13:07
IMG 9651

IMG 9651

Начальник Львівської ОВА зустрівся з делегатами міжнародних організацій з охорони історичної спадщини – «ICCROM», «ICOMOS», «HERI».

Сьогодні, 15 липня, у Львівській обласній військовій адміністрації відбулася зустріч з делегатами міжнародних організацій з охорони історичної спадщини «ICCROM», «ICOMOS», та «HERI». 

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький та директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА Олена Василько зустрілися з Терезою Патрісіо, президенткою International Council on Monuments and Sites (ICOMOS), Апарною Тандон, керівницею програми з надання першої допомоги культурній спадщині у час кризи Міжнародного центру з дослідження, збереження та реставрації культурних цінностей (ICCROM) та Зейнеп Гюль Унал, віцепрезиденткою ICOMOS.

На зустрічі був також Василь Рожко – голова ЛОГО «Тустань», співзасновник «Штабу порятунку спадщини» (HERI), на запрошення якого в Україну приїхали представники організацій, які працюють над збереженням та охороною світової культурно-історичної спадщини.

Мета зустрічі – налагодження ефективнішої  співпраці у сфері збереження культурної спадщини Львівщини, зокрема у воєнний час.

«Від російських обстрілів вже постраждали сотні пам’яток України. І навіть на Львівщині маємо один випадок пошкодження сакральної споруди. Йдеться про церкву Пресвятої Трійці, яка постраждала від ракетного удару 3 травня. Вибухова хвиля пошкодила три великі вітражі храму та десяток менших, вибила вхідні двері. Це вкотре доводить, що в Україні немає безпечних місць і всі наші пам’ятки – під перманентною загрозою. Тому ми дуже потребуємо допомоги як українських, так і закордонних фахівців, щоб зберегти та відновлювати нашу спадщину». – Наголосив під час зустрічі Максим Козицький.

Директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА Олена Василько зазначила, що через війну роботи на багатьох об’єктах культурної спадщини області зупинилися. 

«Фінансування більшості державних програм припинилося. Але наші пам’ятки не можуть чекати до завершення війни і нашої перемоги, якби швидко це не сталося. Тому ми весь час шукаємо найрізноманітніші можливості за кордоном та налагоджуємо співпрацю з нашими міжнародними колегами і профільними організаціями. Перемовини ведемо як щодо фінансової допомоги, так і щодо освітніх перспектив. Зараз до України прикуто дуже багато уваги і це великий шанс для наших фахівців поїхати на різноманітні навчання, практики, майстер-класи і перейняти передовий світовий досвід, опанувати нові технології реставрації та консервації пам’яток», – розповіла Олена Василько.

Президентка «ICOMOS» Тереза Патрісіо акцентувала, що організації з охорони історичної спадщини готові працювати в Україні надалі, навіть попри війну.

«Українська культурна спадщина є також спадщиною світовою. Тому маємо дбати про неї спільними зусиллями. Ми готові надалі допомагати Україні у збереженні та відновленні культурних пам’яток. Для нас важливо, щоб цей процес тривав надалі і ми готові надавати наших фахівців для його пришвидшення. Також ми готові провести невеликі тренінги на локаціях пам’яток культури, під час яких наші спеціалісти розкажуть співробітникам цих закладів, як правильно боротися з вогнем, що є вкрай важливо у час війни», – пояснила Тереза Патрісіо.

Під час зустрічі обговорювали перспективи навчання українських фахівців новітніх технологій реставрації та консервації, а також можливість проведення студентських реставраційних практик за кордоном.

Також під час зустрічі йшлося про можливість отримання фінансової допомоги, аби продовжити та завершити реставрації, розпочаті ще перед повномасштабним вторгненням рф в Україну, та перспективи отримання фінансової допомоги для реставрації об’єктів, які перебувають у критичному стані.

Довідково:

Міжнародний центр з дослідження, збереження та реставрації культурних цінностей (ICCROM) – це міжурядовий орган, учасниками якого є держави-члени ЮНЕСКО. Серед іншого центр займається експертною оцінкою стану збереження об'єк­тів, включених до Списку все­світньої спадщини ЮНЕСКО, допомагає у підготовці спеціалістів із реставрації об’єктів культурної спадщини, а також консультує щодо захисту й відновлення об'єктів культури. Україна є членом ICСROM з 2016 року.

Міжнародна рада пам‘яток та видатних місць (ICOMOS) – міжнародна асоціація професіоналів. Її мета – збереження та захист культурної спадщини в усьому світі. Заснували асоціацію 1965 року у Варшаві.

Штаб порятунку спадщини (HERI) – громадська ініціатива, що виникла як відповідь на воєнну загрозу культурній спадщині України. Члени організації консультують, сприяють у наданні пакувальних матеріалів, хмарних сховищ для цифрових матеріалів та гуманітарної допомоги музейним установам в 19 регіонах України. Працівники штабу допомагають також евакуйовувати унікальні колекції з місць, де ведуться обстріли.

Поділитись

Facebook Telegram
IMG 9646

IMG 9646

IMG 9609

IMG 9609

IMG 9606

IMG 9606

IMG 9533

IMG 9533

IMG 9590

IMG 9590

IMG 9680

IMG 9680

IMG 9670

IMG 9670

Arrow slider next
Arrow slider prev
Arrow slider next
Arrow slider prev

Поділитись

Facebook Telegram
Теги
охорона історичної спадщини
Львівщина

Останні новини

Усі новиниArrow Image
Нового штаму Covid-19 на Львівщині не виявили: отримали результати тестів з ЦГЗ МОЗ
08/08/2022
Нового штаму Covid-19 на Львівщині не виявили: отримали результати тестів з ЦГЗ МОЗ
08/08/2022
Почала працювати Національна гаряча лінія «Доказово про вакцинацію, грудне вигодовування та харчування дітей до 3 років»
08/08/2022
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) допомагатиме аграріям Львівщини 
08/08/2022
Районам доручили активізувати роботу із забезпечення альтернативним житлом ВПО
08/08/2022
Зі Стрийщини відправили ще одне авто для українських захисників
08/08/2022
Радіаційний фон на Львівщині – на безпечному рівні
08/08/2022
У Яворівському районі аграрії почали збирати озиму пшеницю

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Footer logo

Львівська обласна військова адміністрація

Офіційний вебсайт

Адреса:
79000, м. Львів,
вулиця Володимира Винниченка, 18

Адреса:
79000, м. Львів,
вулиця Володимира Винниченка, 18

Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

+38 (032) 299-91-44

Телефон
Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

112

Гаряча лінія

zvern@loda.gov.ua

Електронна пошта
Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram
CC logo

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту
thedigital@loda.gov.ua
Розроблено в SoftServe created