Накладати джгути, припікати рану: що категорично не можна робити при укусі змій
Від початку року на Львівщині зафіксували 22 випадки укусів змій. Усіх постраждалих шпиталізували, серед них 3 дитини.
Разом з тим, з квітня через укуси змій у Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр звернулись близько 10 дітей різного віку. Найменшому пацієнту – 4 роки.
Більшість випадків трапились саме у літній період, коли плазуни виповзають погрітись на сонці. Тому нагадуємо про основні правила, які варто знати, запланувавши прогулянку природою.
Перш за все подбайте за зовнішній вигляд. Взувайте надійне взуття та одягайте штани. Якщо змія кусатиме, то прокусить тільки тканину штанів, а не шкіру.
При укусі категорично не можна відсмоктувати отруту, накладати джгут, робити надрізи, припікати місце укусу, накладати пов’язки з маззю.
Після укусу може з’явитись слабкість, головний біль, задишка, запаморочення, нудота, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів, гіпотонія. Ступінь вираження симптомів залежить від кількості отрути, яка потрапила в організм, але смертельні випадки трапляються рідко.
У процесі надання першої медичної допомоги варто пам’ятати про дві речі. По-перше, необхідно знерухомити постраждалу кінцівку. Для цього можна накласти шину, використовуючи підручні засоби, наприклад за допомогою двох гілок та пов’язки (замість бинта також можна використати шарф чи футболку). Важливо знати: що більше ми рухаємося, то швидше отрута поширюється тілом.
По-друге, до рани варто прикласти щось холодне. До слова, для цього існують спеціальні охолоджувальні пакети, які можна придбати в аптеці.