«Навчальний рік повинен розпочатися вчасно», - Андрій Годик на засіданні ради проф-тех освіти
Сьогодні, 15 червня, відбулося засідання Регіональної ради професійно-технічної освіти при Львівській обласній військовій адміністрації на якому затвердили ряд важливих питань для вступників у заклади професійної освіти.
Зокрема на засіданні затвердили обсяги регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів та фахових молодших бакалаврів у закладах професійної освіти, а також фахових молодших бакалаврів у закладах фахової передвищої освіти, які підпорядковані департаменту освіти та науки Львівської ОВА у 2022 році.
Перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик наголосив на важливості початку навчального процесу з 1 вересня.
«Навчальний рік повинен розпочатися вчасно і ми повинні спільними зусиллями забезпечити, щоб були усі передумови для цього. Але водночас вкрай важливо, щоб внутрішньо переміщені особи, які проживають на базі закладів освіти, змогли отримати альтернативне житло з відповідними умовами проживання. Найближчі роки перед нами стоятиме багато викликів основним з яких є відбудова країни, тому запит на робітничі професії лише зростатиме. Впевнений, що цей рік буде знаковим для освіти в питаннях поєднання зусиль проф-тех освіти та бізнесу», - сказав Андрій Годик.
Керівник відділу професійно-технічної освіти Львівської ОВА Іван Пикус розповів про стан справ в сфері професійної освіти в часі війни та особливості формування регіонального замовлення.
«Динаміка останніх трьох років покращується, адже останні роки кількість вступників у заклади професійно-технічної освіти лише збільшується. Тогорічний затверджений обсяг регіонального замовлення був виконаним майже на 90%, що є одним з найбільших показників по всій Україні. Водночас лише 17% випускників шкіл вступають в заклади профтехосвіти у той час, як у деяких країнах ЄС цей показник є в рази більшим. Ми регулярно проводимо і створюємо нові профорієнтаційні заходи для кращого знайомства учнів з професійною освітою. Надіємося, що нам вдасться добре виконати набір здобувачів освіти і цього року», - зазначив Іван Пикус.
Директор департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда повідомив як департамент готовий долучитися до покращення освітнього процесу.
«Тренд оновлення спеціальностей зберігається, тому ми надалі намагаємося тримати руку на пульсі та відкидати ті спеціальності, які не мають майбутнього і забезпечувати здобувачів проф-тех освіти лише актуальними освітніми можливостями. Цьогорічне регіональне замовлення є цьому прикладом, тому ми надалі будемо підтримувати цей позитивний тренд. Ми готові зі сторони департаменту організовувати зустрічі керівників ПТНЗ з представниками бізнесу, щоб випускники закладів професійної освіти гармонійно вливалися в ринок праці області та з легкістю знаходили роботу», - сказав Степан Куйбіда.
Також Іван Пикус додав, що за підтримки Програми розвитку ООН організували короткострокові курси для внутрішньо переміщених осіб, які бажають стати професійними фахівцями у своїх галузях. Такі курси для ВПО департамент освіти і науки ЛОВА реалізує спільно з Навчально-методичним центром ПТО у Львівській області. Головною умовою цих курсів є подальше працевлаштування осіб, які їх завершують.
«Кількість представників бізнесу, яких цікавить працевлаштування випускників програми на своїх виробничих потужностях, лише збільшується, як і міняється кількість учасників програми - з десятків на сотні осіб», - додав Іван Пикус.
Він зазначив, що цьогорічний рейтинг за обсягами регіонального замовлення у порівнянні з тогорічним також зазнав змін. У трійку найбільш затребуваних професій входять кухар, перукар та електрогазозварник.
Додамо, що цьогорічне регіональне замовлення розроблено спільно з департаментом економіки Львівської ОВА з акцентом на галузеве спрямування професій будівельного напряму, сільськогосподарського значення, машинобудування, легкої промисловості та сфери обслуговування.