«Зараз нам важливо консолідувати зусилля заради єдиного результату» , — Іван Собко

282870104 421974652780744 5065968551552750919 N
На вчорашній селекторній нараді заступника начальника Львівської ОВА з керівниками територіальних громад та головами районних військових адміністрацій Львівщини очільники профільних департаментів ЛОВА обговорили питання відшкодування розміщення внутрішньо переміщених осіб юридичним особам приватного сектору та створення додаткових команд медичної підтримки ВПО.
Заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко наголосив на важливості покращення умов проживання для осіб, яких вигнала з дому війна.
«Внутрішньо переміщені особи є нашими громадянами, які в силу обставин змушені були покинути свої домівки. Ми не чекаємо, поки держава зможе надати якісь інструменти чи фінансову допомогу для забезпечення переселенців, які розмістилися в областях вільних від бойових дій, зокрема в нашій. Саме тому ми зараз обговорюємо ремонт наявних гуртожитків, адже це значно дешевше за побудову будівлі "з нуля". Закликаю долучитися до цього також територіальні громади Львівщини, щоб зменшити навантаження на обласний бюджет. Зараз нам важливо консолідувати зусилля заради єдиного результату» , — сказав Іван Собко.
Директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА Роман Андрес нагадав керівникам громад про важливість інформування приватного сектору про обласну програму підтримки недержавних установ, які розміщують ВПО.
«Від початку активних бойових дій у Львівській області було розселено майже 345 тисяч людей які звернулися з таким проханням до органів влади. В травні кількість ВПО досягла максимуму та зараз залишається на сталому рівні. Львівською ОВА прийнято програму підтримки ВПО, згідно з якою за рахунок коштів обласного бюджету є можливість отримати часткову компенсацію для закладів, які прийняли на безкоштовній основі ВПО та не підпадають під дію державних програм", - зазначив Роман Андрес
Директор департаменту охорони здоров’я ЛОВА Орест Чемерис розповів про створення медичних команд для допомоги переміщеним особам.
«Станом на сьогодні завдяки роботі усіх закладів охорони здоров‘я була надана допомога більше 80-ти тисячам внутрішньо переміщених осіб, в стаціонарах лікарень пройшли курс лікування понад 10 тисяч таких осіб та близько 5 тисяч дітей переселенців. Ми вже плануємо в громадах організовувати мультидисциплінарні команди, до складу яких входитимуть лікарі та психологи, які надаватимуть допомогу та підтримку переміщеним особам. Закликаю створити відповідні групи в кожній громаді для допомоги переселенцям на місцях, а фінансування таких установ візьме на себе держава», — сказав Орест Чемерис.
За результатами наради керівники громад домовилися спільно з районними військовими адміністраціями виконати поставлені завдання та забезпечити внутрішньо переміщених громадян кращою підтримкою як в соціальних, так і в медичних питаннях.