Держава спрощує доступ до засобів реабілітації: тепер заяву можна подати онлайн, не виходячи з дому

Держава Спрощує Доступ До Засобів Реабілітації Тепер Заяву Можна Подати Онлайн, Не Виходячи З Дому
В Україні повноцінно запрацював зручний онлайн-сервіс, що дозволяє людям з інвалідністю подати заяву на забезпечення необхідними засобами реабілітації дистанційно.
Ця ініціатива є частиною державної програми, спрямованої на гарантоване безоплатне надання життєво важливих засобів тим, хто їх потребує.
Відтепер, щоб отримати направлення на протези, ортези, крісла колісні чи інші засоби реабілітації, не потрібно стояти в чергах чи збирати зайві папери. Весь процес доступний просто з дому через вебпортал soc.gov.ua. Для авторизації в особистому кабінеті достатньо скористатися звичними та безпечними інструментами електронної ідентифікації – BankID, Кваліфікованим електронним підписом (КЕП) або Дія.Підписом.
Можливістю подати заяву онлайн можуть скористатися особи, яким засоби реабілітації були призначені починаючи з 1 січня 2025 року. Це відбувається після проходження оцінювання повсякденного функціонування, яке проводять експертні команди, що прийшли на зміну традиційним медико-соціальним експертним комісіям (МСЕК).
Процес подання заяви максимально спрощено: після авторизації на порталі, необхідні дані про особу та її потреби підтягуються автоматично з реєстрів. Електронне направлення на забезпечення засобами реабілітації формується та з'являється в особистому кабінеті користувача вже протягом трьох робочих днів.
Результати перших трьох місяців роботи сервісу вражають: загалом було сформовано 138 252 електронних направлень. З них понад 90 тисяч необхідних засобів реабілітації вже видано людям, а решта перебувають у процесі виробництва або готуються до видачі найближчим часом.
Держава, у співпраці з міжнародними партнерами, послідовно працює над створенням зручних та сучасних цифрових сервісів. Мета цих зусиль – підтримати людей з інвалідністю, зробити державну допомогу максимально доступною, прозорою та ефективною, зменшивши бюрократичне навантаження та підвищивши якість життя громадян.
«Впровадження цифрових рішень у соціальній сфері – це наш пріоритет. Цей онлайн-сервіс не просто спрощує процедуру отримання необхідних засобів реабілітації, він повертає людям гідність та економить їхній час і сили», – прокоментував Максим Столярчук, фахівець у сфері цифрової трансформації державних послуг. – «Ми прагнемо, щоб держава надавала допомогу швидко, прозоро та без зайвої бюрократії, і саме цифровізація робить це можливим.»
Цей важливий сервіс розробили у партнерстві з Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Уряду Швейцарії. Запуск такого інструменту є черговим кроком України на шляху до побудови справді безбар'єрного та цифрового суспільства.
Читайте також: На Львівщині провели квартальне аналізування діяльності ЦНАПів області