Міжнародний день легеневої гіпертензії: що варто знати про рідкісне захворювання, яке вражає легеневі артерії та серце

Міжнародний День Легеневої Гіпертензії
Для пацієнтів та членів їх сімей працює гаряча лінія служби підтримки, де можна отримати інформацію про підтримку лікарськими засобами, медичним обладнанням, юридичну консультацію.
Щороку 5 травня світова спільнота відзначає день обізнаності про легеневу гіпертензію – рідкісне, але серйозне захворювання, яке вражає легеневі артерії та серце. Цей день обрали не випадково, оскільки це річниця смерті першої дитини в Іспанії від легеневої гіпертензії. Випадок трапився понад 30 років тому.
Вперше Міжнародний день легеневої гіпертензії відзначили 5 травня 2012 року в Мадриді.
Хвороба вражає 15–50 осіб на мільйон людей. У Європі приблизно 35 000 людей живуть з захворюванням.
За даними Міністерства охорони здоров'я України, в Україні – 612 пацієнтів з легеневою гіпертензією.
Протягом травня проводяться активності спрямовані на підвищення обізнаності суспільства про важливість ранньої діагностики, потреби пацієнтів у пожиттєвому дороговартісному лікуванні, реабілітації, для покращення якості їх життя.
Легенева гіпертензія – це хронічний стан, який може призвести до серцевої недостатності, якщо не виявити його вчасно, а в подальшому до трансплантації або ж смерті. Легенева гіпертензія може вражати людей будь-якого віку, але частіше – молодих жінок.
Симптоми – задишка, втому, прискорене серцебиття, біль у грудях – часто маскуються під інші захворювання, тому рання діагностика є життєво важливою.
Вчасна діагностика та сучасне лікування значно покращують якість життя пацієнтів. Якщо ви або ваші близькі мають подібні симптоми – зверніться до лікаря. Не ігноруйте сигнали організму. Здоров’я починається з уваги до себе.
В Україні активності проводить Благодійний фонд «Сестри Даліли» та ГО «Асоціація рідкісного захворювання України – легенева гіпертензія» (PHURDA).
Для пацієнтів та членів їх сімей працює гаряча лінія служби підтримки +38 097 151 09 01, де можна отримати інформацію про підтримку лікарськими засобами, медичним обладнанням, юридичну консультацію.
Читайте також: У Старосамбірському центрі первинної медичної допомоги працює Простір, дружній до дитини