У Всесвітній день боротьби проти малярії українцям нагадують про важливість профілактики та поінформованості

Всесвітній день боротьби проти малярії
Щороку в нашій країні фіксують випадки завезеної малярії – інфекцію привозять мандрівники, трудові мігранти чи інші особи, що перебували в ендемічних регіонах.
Попри те, що малярія асоціюється здебільшого з країнами Африки чи Південної Азії, вона залишається актуальною і для України. Щороку в нашій країні фіксуються випадки завезеної малярії – інфекцію привозять мандрівники, трудові мігранти чи інші особи, що перебували в ендемічних регіонах. Тому Всесвітній день боротьби проти малярії – це не лише глобальна ініціатива, а й нагадування для українців про важливість профілактики та поінформованості.
Малярія – це паразитарна хвороба, яка передається через укуси інфікованих самок комарів роду Anopheles. Вона може призвести до тяжких ускладнень, а без лікування – навіть до смерті.
Найчастіші симптоми це: лихоманка, що має циклічний характер, пітливість і озноб, сильний головний біль, м’язовий біль, нудота, блювання, у важких випадках – кома, ураження мозку чи ниркова недостатність.
Як захиститися: поради для українців:
- Плануєте подорож до ендемічного регіону?
- Заздалегідь зверніться до сімейного лікаря або інфекціоніста.
- Пройдіть курс профілактичного прийому антималярійних препаратів.
- Ознайомтесь із епідеміологічною ситуацією в країні, куди прямуєте.
- Використовуйте засоби індивідуального захисту:
- репеленти;
- одяг, що покриває тіло;
- москітні сітки;
- захисні засоби для приміщень (спреї, фумігатори).
- Якщо повернулися з тропічної країни й маєте симптоми гарячки — негайно звертайтесь до лікаря.
«Малярія – не «екзотична» проблема. Вона ближча, ніж здається. У сучасному світі подорожей, переміщень і глобальних викликів ризики поширення інфекцій зростають. Тому обізнаність, профілактика та медична пильність – найкраща зброя у боротьбі з хворобою, яку можна попередити і вилікувати. ВООЗ ставить за мету ліквідувати малярію як проблему глобального здоров’я до 2030 року. І хоча Україна не є ендемічною країною, ми не маємо стояти осторонь. Участь у міжнародних ініціативах, готовність системи охорони здоров’я до швидкої діагностики, а також інформованість кожного з нас – наш внесок у безпечне майбутнє без малярії», – зазначає директорка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Наталія Літвінська.
Читайте також: Обережно – кліщі: в області настає сезон підвищеної активності кліщів, що спричиняють небезпечну недугу