На Львівщині відбулася онлайн-нарада з головами територіальних громад: обговорили фінансові показники і адміністрування податків

На Львівщині Відбулася Онлайн Нарада З Головами Територіальних Громад Обговорили Фінансові Показники, Адміністрування Податків І Ефективність Управління (6)
Учасники обговорили шляхи вдосконалення фінансових процесів на місцях та запропонували розробити конкретні ініціативи для поліпшення виконання місцевих бюджетів.
Сьогодні, 1 травня, під головуванням першого заступника начальника Львівської ОВА Андрія Годика відбулася онлайн-нарада з керівниками територіальних громад області. Учасники зустрічі проаналізували стан виконання місцевих бюджетів за І квартал 2025 року, обговорили проблемні питання адміністрування податків.
«На сьогодні важливо не лише обговорювати фінанси, але й розуміти відповідальність кожної громади за виконання бюджетних показників. Ми повинні працювати над раціональним використанням ресурсів і активно взаємодіяти з податковими органами для забезпечення стабільності місцевих бюджетів. Тільки спільними зусиллями ми можемо забезпечити ефективне адміністрування податків та забезпечення фінансової стійкості громад», – зазначив Андрій Годик.
Під час наради підкреслили загальну позитивну динаміку виконання місцевих бюджетів, яка зумовлена низкою факторів, зокрема детінізацією.
Учасники зустрічі також наголосили на важливості активної роботи територіальних громад з платниками податків. Завдяки налагодженій взаємодії з бізнесами, які чесно сплачують податки, місцеві бюджети отримують стабільні надходження.
За словами заступника директора департаменту фінансів Львівської ОДА Івана Носа, у січні-березні 2025 року до зведеного бюджету області мобілізували 46,6 млрд грн, що на 18% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Надходження до місцевих бюджетів зросли на 1,6 млрд грн і становлять 9,6 млрд грн — це 26% від річного плану.
Зокрема:
- до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 9 млрд грн (108% до плану);
- до спеціального фонду — 647,7 млн грн (39% до річного плану);
- до загального фонду обласного бюджету — 1,4 млрд грн.
За словами заступника начальника Львівщини Івана Собка Львівська ОВА вже затвердила календарний план формування місцевих бюджетів на 2026 рік. Тож громадам рекомендують розпочати підготовку вже зараз.
В. о. заступника начальника Головного управління ДПС у Львівській області Роман Маца поінформував про труднощі з фінансуванням друку та надсилання податкових повідомлень-рішень (ППР) щодо майнових податків. Загальна потреба у співфінансуванні становить 41,7 млн грн.
«Частина громад вже погодили виділення коштів, зокрема Бібрська, Дрогобицька, Бориславська, Кам’янка-Бузька, Трускавецька ТГ. Водночас низка ТГ, серед яких Сокальська, Моршинська, Новороздільська, не забезпечили фінансування, попри значні суми очікуваних надходжень», — зазначив Роман Маца.
Під час зустрічі також обговорили питання податкового боргу. Наразі податковий борг з податку на майно на Львівщині становить понад 535 млн грн. У структурі боргу значну частку складають суми до 3 060 грн — це понад 80% платників.
«Закликаємо громади активніше включатися в процес адміністрування податків, посилювати взаємодію з ДПС та забезпечувати своєчасне виконання бюджетів, адже фінансова стійкість громад — основа їхнього розвитку особливо в умовах воєнного стану», – зауважив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Вадим Табакера.
Читайте також: Як Добротвірська громада реалізує проєкти Плану дій зі справедливої трансформації