У Львівській ОВА відбулась зустріч з родинами полонених і зниклих безвісти

У Львівській ОВА Відбулась Зустріч З Родинами Полонених І Зниклих Безвісти (14)
Під час зустрічі сторони обговорили питання соціальних виплат, пільг, процедури ідентифікації, механізми пошуку зниклих безвісти та взаємодію з правоохоронними органами.
У Львівській ОВА відбулась зустріч з родинами полонених і зниклих безвісти українських захисників.
Під час заходу порушили питання щодо механізмів повернення військовополонених додому. Родини дізналися, як саме формується порядок запитів та що саме впливає на рішення про обмін. Родини запитували, чи існують додаткові важелі впливу на країну-агресора, які могли б пришвидшити процес повернення українських воїнів.
«Ми прагнемо повернути кожного з наших захисників. Зі свого боку робимо все можливе: формуємо списки, тримаємо зв’язок із відповідними структурами, взаємодіємо з родинами, координуємо дії з Координаційним штабом. Але, на жаль, остаточне рішення — кого саме повертати — ухвалює російська сторона», — зауважив керівник апарату Львівської ОВА Тарас Грень.
Також обговорили доступні шляхи отримання інформації про зниклих безвісти, зокрема роль ДНК-ідентифікації, подання запитів до російської сторони та включення військових до списків на обмін навіть у випадках, коли МКЧХ не має підтвердження.
Окрему увагу приділили питанням соціального захисту: виплатам, пенсіям, аліментам.
«Ми робимо все можливе, щоб підтримати родини, чиї близькі перебувають у полоні або зникли безвісти. Ми розуміємо, з якими труднощами стикаються ці люди, тому наша задача — максимально полегшити їм доступ до необхідних послуг. Родини можуть розраховувати на безкоштовну медичну допомогу, отримати інформацію про пільги у своїх сімейних лікарів, а також звернутися за правовою та соціальною підтримкою до профільних установ», — повідомила заступниця голови Львівської ОДА Христина Замула.
Учасники зустрічі наголосили на потребі уникати дезінформації, недовіри до неперевірених джерел та зберігати обережність у комунікації — зокрема щодо шахраїв, які користуються вразливістю родин.
На зустрічі були присутні представники Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, обласного Львівського ТЦК, ГУНП у Львівській області, представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Львівській області Тарас Подвірний, керівниця Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Анна Кузюта та головний спеціаліст Управління з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин Микола Самарчук.
Варто зазначити, що Західний регіональний центр Координаційного штабу з питань військовополоненими тепер знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Січових Стрільців, 21. Для консультацій та отримання підтримки можна звертатися за номерами телефонів: 0 800 300 541 або 0 800 332 656 (гаряча лінія Міжнародного Комітету Червоного Хреста).
Львівська обласна державна адміністрація організовує такі зустрічі на постійній основі для системної підтримки родин, які найбільше потребують допомоги та відповіді.