У Львівській ОВА обговорили юридичний і соціальний супровід родин захисників, які зникли безвісти, чи перебувають у полоні

У Львівській ОВА Обговорили Юридичний І Соціальний Супровід Родин Захисників, Які Зникли Безвісти, Чи Перебувають У Полоні (4)
Під час зустрічі також порушили питання відсутності зворотного зв’язку з відповідними структурами, а також обговорили можливі шляхи подолання цього виклику.
У Львівській обласній військовій адміністрації відбулася зустріч з родинами українських захисників, які зникли безвісти, чи потрапили в полон.
До обговорення долучилися представники Головного управління Національної поліції у Львівській області, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, а також офіцери 116 окремої механізованої бригади. Крім цього, до зустрічі долучився військовий капелан.
Мета зустрічі – комплексне опрацювання юридичних та соціальних аспектів супроводу родин військовослужбовців, які потребують правової підтримки та доступу до необхідної інформації.
«Наш акцент – це цивільна складова. Важливо, щоб кожна родина мала оформлену всю необхідну юридичну документацію: витяг з ЄРДР, витяг з реєстру осіб, які зникли безвісти за особливих обставин, та доступ до електронного кабінету в координаційному штабі», – наголосив керівник апарату Львівської ОВА Тарас Грень.
Під час зустрічі порушили питання відсутності зворотного зв’язку з відповідними структурами, а також обговорили можливі шляхи подолання цього виклику. Зокрема, представили гарячу лінію відділення цивільно-військового співробітництва – 050 593 22 73, за якою родини можуть отримати консультації щодо полону, зникнення, загибелі військових, а також соціального супроводу поранених.
Учасники заходу наголосили на зростанні кількості випадків шахрайства – коли зловмисники телефонують рідним під виглядом військових або посадовців і намагаються видурити гроші. Родини закликали бути обережними з публікацією персональних даних у відкритих чатах і соцмережах.
Окремо розглянули процедури отримання інформації про зниклих безвісти. Йшлося про важливість ДНК-ідентифікації, можливість подачі запитів до країни-агресора, а також про включення військових до списків на обмін навіть у випадках, коли відсутні підтвердження від Міжнародного комітету Червоного Хреста.
Також пояснили, чому координати безвісного зникнення чи відео з дронів більше не надаються за запитом.
Львівська ОВА системно організовує такі зустрічі, щоб родини захисників мали змогу отримати підтримку, відповіді на запитання й доступ до актуальної інформації.