Благодійний фонд «Назарет» підписав меморандум про співпрацю з Роздільським будинком-інтернатом: що це означає

БФ «Назарет» Підписав Меморандум Про Співпрацю З Роздільським Будинком Інтернатом (1)
Меморандум передбачає нові можливості, як для вихованців, так і для фахівців, які з ними працюють.
Напередодні, 25 квітня, з ініціативи радниці начальника Львівської ОВА Олександри Янович Благодійний фонд «Назарет» та КЗ ЛОР Роздільський будинок-інтернат підписали меморандум про співпрацю. Основною метою цього партнерства є надання якісних і системних соціальних послуг, проходження трудотерапії для хлопців-вихованців, а також розвиток психологічно-відновлювальних послуг для команди.
«Задля ефективної трансформації інституції у підтримуюче середовище, маємо сприяти, не лише кращій адаптації вихованців до життя в громаді, а й забезпечити стабільну підтримку для фахівців інтернату, які щодня працюють з дітьми та молоддю з інвалідністю», – наголосила Олександра Янович.
Як зазначили представники БФ «Назарет», спільна діяльність дозволить не лише надавати якісні реабілітаційні та соціальні послуги, але й створити безпечне, мотивувальне середовище для хлопців, де кожен зможе відчути власну цінність і потенціал.
Зі свого боку, адміністрація Роздільського будинку-інтернату висловила вдячність за готовність до партнерства, наголосивши на важливості обміну досвідом, впровадженні нових підходів та підтримці персоналу через спільні навчання, супервізії та тренінги.
Одним із ключових напрямів спільної роботи стане впровадження гончарства як методу трудотерапії – практичного інструменту, який допомагає хлопцям не лише розвивати дрібну моторику, терплячість та креативність, а й сприяє емоційному розвантаженню і самовираженню.
Поряд із цим, важливим напрямом співпраці стане організація регулярних психологічних тренінгів для працівників інтернату в межах проєкту КЗ ЛОР РДБІ «ЧУЮСЯ», ініційованого головою опікунської ради Олександрою Янович. Тренінги покликані зміцнити емоційну стійкість команди, навчити ефективних методів саморегуляції, профілактики професійного вигорання та покращити комунікацію в колективі.
«Ми переконані: підтримка тих, хто підтримує інших – це інвестиція в якість системи опіки загалом. Психологічна безпека персоналу напряму впливає на добробут вихованців», – підкреслили у фонді «Назарет».
«Щодо підтриманого проживання, то ми лише в процесі. Ми хочемо впровадити таку послугу. Але оскільки це справа не одного дня, то ми в процесі подання документів», – пояснила керівниця соціальних проєктів БФ «Назарет» Леся Надольська.
Цей меморандум є прикладом важливості міжсекторальної взаємодії задля створення комплексної системи підтримки при реалізації стратегії деінституалізації.
«Реформа деінституалізації – це не просто плани на папері. Це конкретні кроки, реальні люди та дієві партнерства, які трансформують систему зсередини. Підписання таких меморандумів надає можливість та спроможність не лише вихованцям інтернатів, а й командам, які з ними працюють, опановувати нові навики, які стануть каталізатором системних змін у соціальній сфері Львівщини. Саме через такі партнерства ми розбудовуємо ефективну модель деінституціалізації, орієнтовану на потреби кожної людини. Дякую Олександрі Янович, отцеві Василеві Біласу, Вікторові Романчуку, Лесі Надольській, нашим партнерам – «Карітас-Дрогобич» та БФ «Назарет» за системну роботу у цьому непростому, але критично потрібному напрямі», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Нагадаємо, на початку березня у Роздільському дитячому будинку-інтернаті відкрили сучасний інклюзивний простір для понад 80 вихованців, серед яких 66 жителів Львівщини та 16 внутрішньо переміщених осіб. Це комфортне середовище для дітей з інвалідністю, створене для покращення їхнього розвитку та соціалізації.