У межах наради «Діалог влади та бізнесу» обговорили зміни до регіональних критеріїв щодо визначення підприємств критично важливими

Фото Пресслужба Львівської ОДА (338)
Підприємства області повинні відповідати не менш, ніж двом критеріям, визначених Львівською ОВА.
У Львівській ОВА відбулося чергове засідання «Діалогу влади та бізнесу», під час якого обговорили актуальні питання економічної політики, зокрема нові критерії визначення підприємств критично важливими для функціонування держави.
«Сьогодні ми проводимо вже двадцяте засідання у форматі відкритого діалогу між владою та бізнесом. За цей час ми встигли обговорити чимало викликів, але нинішнє засідання особливо на часі. Адже йдеться про критерії, які визначають, чи зможе підприємство продовжувати працювати, зберігати робочі місця, платити податки й підтримувати економіку в умовах війни.
Сьогодні колеги з профільних структур представлять ключові зміни щодо механізму визначення критично важливих підприємств. Ми готові до відкритого обговорення, зворотного зв’язку й врахування ваших аргументів», – зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Вадим Табакера.
Ключові критерії, які зараз застосовуються при визначенні підприємств як критично важливих, включають: обсяг сплачених податків; кількість працевлаштованих; експортну складову, оборот підприємства, середню заробітну плату. Детальніше за покликанням.
Як зазначив заступник начальника управління – начальник відділу стратегічних галузей промисловості Роман Білоган, відбулися деякі зміни у внутрішніх критеріях, які затверджує ОВА. Кількість критеріїв Львівської ОВА збільшили з восьми до десяти.
Для всіх підприємств продовжує діяти єдина вимога, за якою здійснюється їх визначення важливими для територіальних громад Львівської області – відповідати не менш, ніж двом критеріям, визначених Львівською ОВА, а саме:
- Підприємство сплатило податків і зборів до загального фонду бюджету територіальної громади за попередній рік на суму, що становить не менше:
- 0,5% суми бюджету територіальної громади, якщо індекс податкоспроможності громади дорівнює або є більшим 1;
- 1% суми бюджету територіальної громади, якщо індекс податкоспроможності громади становить від 0,5 до 0,999;
- 1,5% суми бюджету територіальної громади, якщо індекс податкоспроможності громади становить 0 до 0,499.
- Підприємство належить до комунальної форми власності та надає послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, збирання та перевезення твердих побутових відходів; ліквідації наслідків аварійних та надзвичайних ситуацій; організація поховань; провадить свою діяльність у сфері лісництва та лісового господарства.
- Фактична чисельність працівників підприємства (з урахуванням мобілізованих працівників) на кінець останнього календарного місяця, що передує даті звернення, становить 30 осіб та більше.
- Фактична чисельність працівників підприємства становить 20 осіб та більше, з яких 10% та більше працівників (за основним місцем роботи) є особами зі статусом учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни або учасників війни.
- Фактична чисельність працівників підприємств, основним видом діяльності яких є виробництво сільськогосподарської продукції (з урахуванням мобілізованих працівників) протягом останніх трьох календарних місяців, що передують даті звернення, становить не менше 5 осіб.
- Підприємство здійснює сільськогосподарську діяльність з вирощування:
- плодових культур, обсяг виробництва (валовий збір) яких за попередній рік становить 75 т та більше;
- або ягідних культур або винограду, обсяг виробництва (валовий збір) яких за попередній рік становить 25 т та більше;
- або овочевих культур, обсяг виробництва (валовий збір) яких за попередній рік становить 150 т та більше;
- або зернових та олійних культур, обсяг виробництва (валовий збір) яких за попередній рік становить 500 т та більше;
- або великої рогатої худоби зі середньорічним поголів’ям 50 голів та більше.
- Розмір нарахованої середньої заробітної плати застрахованих осіб – працівників підприємств за останній календарний місяць становить не нижче за розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 4 (32 тис. грн).
- Підприємство є оператором об’єкта критичної інфраструктури, включеним до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури.
- Підприємство здійснює зовнішньоекономічну діяльність та експортувало 30% або більше продукції, яка була вироблена або піддана достатній переробці чи обробці підприємством за попередній рік.
- Обсяг доходів підприємства за попередній рік становить не менше 80 мільйонів гривень.
Детальніше про порядок звернення підприємств до Львівської ОВА для їх визначення критично важливими за посиланням.
Зокрема обговорили зміни для агропромислових підприємств. Заступниця начальника управління – начальниця відділу розвитку аграрного ринку та продовольства департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Катерина Олинець розповіла, що потрібно знати про зміни у цій галузі.
«Для підтримки малих агровиробників додали окремий критерій, згідно з яким фактична чисельність працівників основним видом діяльності яких є виробництво с/г продукції (з урахуванням мобілізованих працівників) протягом останніх трьох календарних місяців, що передують даті звернення, становить не менше 5 осіб.
Також внесли зміни до критерію щодо сільськогосподарської діяльності, зокрема об'єднали зернові та олійні культури з мінімальним обсягом виробництва 500 тонн на рік, а також уточнили, що середньорічне поголів'я має становити не менше 50 голів великої рогатої худоби (ВРХ), а не лише корів.
Також ви можете скористатися критерієм щодо розміру нарахованої середньої заробітної плати застрахованих осіб – працівників не нижче 32 тисяч гривень», – зазначила Катерина Олинець.
З приводу консультацій можна телефонувати у департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА за номером 255-50-62.
Також у межах «Діалогу» учасники мали змогу поставити питання, дати свої зауваження й отримати фахові роз’яснення від представників структур, що відповідають за впровадження змін.
Читайте також: Для аграріїв діє компенсація 25% вартості вітчизняної техніки і обладнання