Традиції та інновації: Голова Федеральної Ради Республіки Австрія ознайомилась із ZAG Gallery та взяла участь у майстеркласі з писанкарства

Традиції Та Інновації Голова Федеральної Ради Республіки Австрія Ознайомилась Із ZAG Gallery Та Взяла Участь У Майстеркласі З Писанкарства (1)
Андрея Едер-Ґічталер на чолі австрійської делегації перебувала із візитом на Львівщині.
В межах візиту висопосадовиця зустрілась із начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким, ознайомилась із роботою Львівського обласного перинатального центру, який є передовим медичним закладом, а також Zenyk Art Gallery (ZAG Gallery).
ZAG Gallery – перший в Україні безбар’єрний мистецький простір, який поєднує сучасне українське мистецтво з інноваційними підходами, створюючи можливості для культурного обміну.
Відкрили його у лютому цього року знаковим виставковим проєктом «Маленький принц», який відсилає до знаменитої повісті Антуана де Сент-Екзюпері та символізує пошук глибших смислів через мистецтво. На виставці представлені твори понад 30 митців, серед яких знакові постаті українського та світового мистецтва, зокрема Івана Марчука, Олега Тістола, Євгена Лисика, Влади Ралко, Анатолія Криволапа, Романа Жука, Олександра Ройтбурда та стрітарт-художника Бенксі.
Крім живопису, на виставці представлені також скульптурні роботи, які доповнюють загальну концепцію проєкту.
«Виставковий проєкт «Маленький принц» – це не просто назва, а ключ до розуміння експозиції. Кожен з представлених митців через свою творчість розкриває питання духовного пошуку, дитячої безпосередності та дорослих реалій. До кожного твору йде цитата із художнього твору «Маленький принц». Виставка запрошує глядача до діалогу з мистецтвом, до пошуку власних відповідей на вічні питання про любов, смерть, пам’ять і свободу», – розповіли у мистецькому просторі.
Напередодні ці роботи оглянула австрійська делегація. Також представники делегації взяли участь у великодньому майстеркласі. Зокрема, Андрея Едер-Ґічталер на майстерці розфарбувала свою першу у житті писанку.
“Вона багато чула про українську культуру, та дуже хотіла пізнати її на практиці, і ми вирішили, що візит на Львівщину – найкраща для цього нагода.
Каже, хоч це абсолютно новий досвід, але навіть так відчуває глибину традиції, символіку кольорів та орнаментів”,- розповів начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Найбільше в ZAG пані Едер-Ґічталер вразила імерсивна кімната.
“Вона розповіла, що побувала у багатьох схожих просторах світу, але такого рівня технології та якість зображення побачила вперше. Відзначила мистецьку цінність картин, які увійшли в експозицію «Маленький Принц». Вважає, що сюжети передають дух українців сьогодні. Особливу увагу звернула на те, що галерея дійсно відкрита для всіх відвідувачів. Безбарʼєрність простору не для «пташки» в документах, а реальна. Дякуємо. Мотивуємося. Продовжуємо!”,- зазначив очільник області.
«Коли в час повномасштабної війни народ бореться зі всіх сил за своє майбутнє, а поруч з тим засновує такі масштабні мистецькі простори, – це свідчить про дуже високий рівень свідомості та мудрості», – підкреслила гостя.
Мета ZENYK ART GALLERY – не лише професійно представляє українських митців на міжнародній арені, а й організовує виставки іноземних художників у Львові, сприяючи глобальному культурному діалогу.
Простір мистецької галереї включає: виставкові зали, створені за технічними стандартами світових музеїв, арткрамницю українських брендів, яка підтримуватиме крафтових митців, книжкову зону з добірками мистецької літератури, 3D-зону для інтерактивних експозицій, освітні та мистецькі події для різних вікових груп.
Основна ідея простору полягає у створенні місця, де б кожен зміг насолодитися творами мистецтва. Для цього у будівлі встановлені ліфти та пандуси для відвідувачів простору на колісних кріслах, аудіогіди до виставок, таблиці зі шрифтом Брайля для людей з порушенням зору. У галереї кожен відвідувач, включно з людьми з інвалідністю, може взаємодіяти з мистецтвом через інтерактивні виставки, події та унікальні перформанси.