Делегація на чолі з головою Федеральної Ради Республіки Австрія Андреа Едер-Ґічталер ознайомилась із роботою Львівського перинатального центру

Делегація На Чолі З Головою Федеральної Ради Республіки Австрія Андреа Едер Ґічталер Ознайомилась Із Роботою Львівського Перинатального Центру (5)
Сьогодні він є провідним закладом в Україні з надання медичної допомоги при пологах.
Напередодні, 14 квітня, Львівщина приймала почесну гостю – Голову Федеральної Ради Республіки Австрія Андрею Едер-Ґічталер, яка прибула у супроводі високоповажної делегації. До візиту також долучилися заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк, представники обласної влади, МЗС та дипломатичного корпусу.
В межах візиту гості зустрілись з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким та ознайомились із роботою Львівського обласного клінічного перинатального центру.
Про важливі новини у медичній галузі очільник області розповів під час брифінгу.
Поруч зі Superhumans Center, на базі Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих ім.Ю.Липи, за підтримки австрійських партнерів, планують звести ще один корпус, де буде реабілітаційне відділення від університетської клініки Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
“Загальна вартість проєкту становить 75 млн євро. Йдеться про максимальне залучення передових фахівців, технологій та можливість для студентів-медиків бачити, як відбувається відновлення людей не з підручників чи фільмів, а через особистий асистентський досвід”, - пояснив Максим Козицький.
Також, триває робота над тим, щоб відкрити у перинатальному центрі відділення внутрішньоутробної хірургії.
“Це дуже важливий напрям високоспеціалізованої медицини, який дозволяє оперувати ще ненароджену дитину, аби виправити вади розвитку. В деяких випадках завдяки цьому патологій взагалі вдається уникнути, в інших – їхня кількість та вплив на якість життя немовляти після народження суттєво знижується”,- розповів очільник області.
Окрім того, налагоджують механізм, який дозволить лікарям зі Львівщини стажуватися у медичних закладах Австрії.
“Щиро дякую Андреа Едер-Ґічталер і всій команді за цю продуктивну зустріч. Шана уряду та народові Австрії за турботу про наших громадян, які змушені були залишити домівки, рятуючись від повномасштабної війни, а також за всю гуманітарну і фінансову допомогу нашій державі”,- підсумував Максим Козицький.
КНП ЛОР «Львівський обласний клінічний перинатальний центр» – спеціалізована медична установа, яка надає комплексні медичні послуги на етапах: планування вагітності, лікування безпліддя, ведення вагітності, пологів, виходжування новонароджених з масою тіла від 500 г; медичний супровід дітей до повноліття. З 2021 року в установі запрацювало 18 нових напрямів.
У 2022 і 2023 роках Львівський перинатальний центр був першим в Україні за кількістю наданої медичної допомоги при пологах. За три роки повномасштабної війни у центрі відбулося 13 875 пологів, народилося 14 274 дитини (у т.ч. 383 двійні, 8 трієнь).
З жовтня 2022 року за підтримки Міністерства охорони здоров’я України у Львівському перинатальному центрі розпочав свою роботу Регіональний центр неонатального скринінгу – один із чотирьох в Україні. Тут досліджують зразки крові новонароджених із 7 областей на 21 генетичну патологію. Рання діагностика дає змогу розпочати лікування чи корекцію на ранніх стадіях захворювання. За час роботи виконали понад 4 млн. тестів.
З грудня 2022 року працює Банк грудного молока – один із високотехнологічних напрямів роботи перинатального центру.
Також у відділенні медичної реабілітації передчасно народжених та малих дітей працює кабінет катамнезу. Тут обстежують, лікують і проводять реабілітацією малюків, які народилися раніше терміну або мали важкі стани чи операції в перші місяці життя.
Торік розпочала роботу Лабораторія секвенування нового покоління (NGS), де вперше в історії комунальних медичних закладів України впровадили аналіз екзому – складний генетичний тест, який досліджує всю кодуючу частину геному (екзом) і може виявляти мутації в тисячах генів одночасно. В новій лабораторії виконали вже 15 досліджень. Більше тут.
За три останні роки у неонатологічних відділеннях центру допомогу отримали понад 1 500 передчасно народжених дітей. Найменша дитина, яку вдалося виходити, мала масу тіла при народженні лише 550 г.
У 2024 році з відкриттям відділення інтенсивної терапії новонароджених з неонатальною хірургією прооперували 13 дітей, маса найменшого пацієнта становила лише 620 г.
16 січня 2025 року народилася перша в Україні двійня після вдалого лікування безпліддя із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій у межах державної програми. Загалом у відділенні допоміжних репродуктивних технологій лікування безпліддя за пакетом НСЗУ отримали 372 пари, народилося три дитини. Більше за посиланням.