Очільник Львівщини зустрівся з Головою Федеральної Ради Республіки Австрія Андреєю Едер-Ґічталер: головне

Фото: пресслужба Львівської ОДА (1)
Основною метою зустрічі стало ознайомлення з гуманітарною ситуацією в регіоні, відновлення енергопостачання, а також обговорення потенційних напрямів для інвестицій на Львівщині.
Сьогодні, 14 квітня, Львівщина приймає почесну гостю – Голову Федеральної Ради Республіки Австрія Андрею Едер-Ґічталер, яка прибула у супроводі високоповажної делегації. До зустрічі також долучилися заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк, представники обласної влади, МЗС та дипломатичного корпусу.
Начальник Львівської ОВА Максим Козицький подякував за всебічну підтримку Австрії. З 24 лютого 2022 року Австрія надала нашій державі допомогу на загальну суму понад 293 млн євро.
«Для нас велика честь приймати вас на Львівщині. Дякую за ваше ставлення до українців, за гуманітарну підтримку та за тепло до наших громадян, які були змушені залишити рідну землю.
Ваша відкритість до культурної та економічної співпраці – приклад справжньої європейської солідарності. Сподіваємося, що наша співпраця дасть можливість втілити в життя спільні проєкти», – зазначив Максим Козицький.
Андрея Едер-Ґічталер подякувала за прийом та поцікавилась ситуацією на Львівщині з енергопостачанням.
«Львівщина має особливий зв’язок з Австрією, і ми раді показати нашим громадянам цю глибоку історичну та культурну взаємодію.
Водночас ми глибоко схвильовані подіями в Сумах і висловлюємо щирі співчуття українському народу. Особливо вражає, що ця атака відбулася у святковий день.
Нас цікавить, яка ситуація зараз у Львівській області, особливо, що стосується енергозабезпечення, чи є відключення. Ми знаємо про атаки саме енергопостачання, та ми здивовані, як швидко ви все налагоджуєте.
Австрійське посольство в Україні продовжує надавати допомогу, і ми прагнемо зміцнювати нашу співпрацю в гуманітарній та культурній сферах», – наголосила голова Федеральної Ради.
За словами Максима Козицького, саме на Львівську область припадає найбільше ударів ворога по західних областях.
Обговорили також ситуацію щодо внутрішніх переселенців, зокрема їхню інтеграцію у життя області.
«Вражає те, наскільки системно Львівщина підходить до підтримки внутрішньо переміщених осіб. Область не лише забезпечує базові потреби – житло, соціальний супровід, – а й створює можливості для інтеграції: робочі місця, навчання, залучення до спільнот. Тут дійсно є розуміння, що ці люди стали частиною громад», – зазначили представники австрійської делегації.
«Станом на сьогодні у Львівській області навчаються понад 8 тисяч дітей внутрішньо переміщених осіб. Частина з тих, хто проживає на території Львівщини, досі навчається онлайн у школах на тимчасово окупованих або постраждалих територіях. Міжнародні партнери допомогли з технікою – планшетами для навчання на початку повномасштабного вторгнення, тож вони можуть приєднатися до навчального процесу в онлайн режимі. Але наше ключове завдання – поступова інтеграція, соціалізація цих дітей. Ми працюємо над тим, аби військові, які захищають нас на фронті, могли бути спокійні за своїх рідних, які перебувають у нашій області», – зауважив Максим Козицький.
Обговорили також створення реабілітаційного центру на базі Львівського медуніверситету. Як зазначив очільник області, це важливий, як на регіональному, так і на державному рівнях, проєкт.
«Ми вже маємо центр реабілітації Superhumans, цей потужний заклад допомагає військовим. Проте в умовах, коли черга на реабілітацію і протезування триває 8–12 місяців, маємо діяти рішуче. Наступний крок – побудова ще одного корпусу поруч, що дозволить створити університетську клініку європейського зразка, де зможуть отримувати необхідну допомогу військові та цивільні, а студенти – безцінні практичні знання.
Це не лише про реабілітацію постраждалих – це про створення нової якісної медичної бази для навчання лікарів і надання допомоги на рівні світових стандартів», – наголосив голова Львівської ОДА.
Зі своєї сторони Тимчасово повірена у справах Республіки Австрія в Україні Анна-Марія Штайнер запевнила у підтримці реалізації проєкту.
«Наш уряд прихильно ставиться до України, та сподіваємось, що з призначенням координатора з українського напряму, проєкт отримає нове дихання», – наголосила вона.
Читайте також: Максим Козицький зустрівся з Послом Японії Масаші Накаґоме