20 березня – Всесвітній день Землі

20 Березня – Всесвітній День Землі
Департамент екології та природних ресурсів ЛОДА нагадує кілька практичних порад, як бути дружнім до довкілля.
Сьогодні, 20 березня, світ відзначає Всесвітній день Землі — свято, яке покликане об'єднати людей у турботі про нашу планету та привернути увагу до екологічних проблем.
Історія цього дня сягає 1840-х років, коли американський громадський діяч Джон Мортон ініціював кампанію з висаджування дерев та чагарників, прагнучи виховати в людях дбайливе ставлення до навколишнього середовища. У 1872 році, обіймаючи посаду секретаря штату Небраска, він запропонував встановити спеціальний день, присвячений озелененню. Ця ініціатива набула широкої підтримки і стала передумовою для сучасного святкування Дня Землі.
Метою Всесвітнього дня Землі є привернення уваги громадськості до нашого спільного дому — планети Земля, нагадування про необхідність дбайливого ставлення до природи та турботи один про одного. Це нагода замислитися над тим, як наша життєдіяльність впливає на навколишнє середовище та що кожен із нас може зробити для його збереження.
Цікаво, що у календарі міжнародних свят існують два Дні Землі: перший відзначають сьогодні, 20 березня, він має миротворчу та гуманістичну спрямованість, другий — 22 квітня, відомий як Міжнародний день Матері-Землі, акцентує увагу на екологічних аспектах.
Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації нагадує кілька практичних порад, як бути дружнім до довкілля:
Використовуйте енергозберігаючі лампи, які споживають у 3-5 разів менше електроенергії, ніж лампи розжарювання.
Вимикайте на ніч комп'ютери та телевізори, оскільки вони споживають енергію навіть у сплячому режимі.
Сортуйте сміття, адже окремо зібрані відходи стають вторинною сировиною.
Ходіть за покупками з екоторбинками.
Не використовуйте одноразове – намагайтеся не купувати продукцію одноразового використання: посуд, серветки, станки для гоління, ручки, замість цього віддайте перевагу відповідним багаторазовим речам.
Приймайте душ замість ванни. Скоротіть час перебування в душі, ремонтуйте крани, які протікають.
Правильно обирайте побутову хімію.
Здавайте макулатуру - для виготовлення 60 кг паперу зрубують дерево.
Даруйте непотрібні речі. Віддавайте їх іншим людям, таким чином ви даєте друге життя речам, які приноситимуть користь.
Частіше ходіть пішки. Піші прогулянки не завдають шкоди природі і приносять користь вашому здоров'ю.
«В Україні цей день має особливе значення, зважаючи на наслідки війни, яка завдала значної шкоди довкіллю, призвела до руйнування екосистем, забруднення ґрунтів та водних ресурсів, а також знищення об'єктів природно-заповідного фонду. Саме тому кожен із нас має зробити свій внесок у збереження довкілля. Прості дії, такі як сортування сміття, зменшення споживання пластику, економія води та енергії, підтримка місцевих екологічних ініціатив, можуть мати значний вплив на стан довкілля. Сьогоднішній день є нагадуванням про нашу спільну відповідальність за майбутнє планети та необхідність дбайливого ставлення до її ресурсів, особливо в умовах відновлення після війни. Нехай це стане поштовхом до екологічно свідомого способу життя та надихне нас на дії, спрямовані на збереження та відновлення довкілля!» - зазначила т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Оксана Війтик.