Торік на підтримку аграріїв з обласного бюджету скерували понад 4 мільйони гривень: як розподілили кошти
![Програма підтримки АПР](https://media.loda.gov.ua/media/ruvhaltg/zobrazhennya-whatsapp-data_-2025-02-11-o-18-05-55_f3da1d57.webp)
Програма підтримки АПР
Загалом учасники обласної програми підтримки у 2024 році інвестували 124,1 млн грн у закупівлю сільськогосподарської техніки та обладнання.
У 2024 році в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки з обласного бюджету спрямували 4,1 млн грн на розвиток аграрного сектору. Зокрема, 1,9 млн грн використали для здешевлення відсоткових ставок за договорами фінансового лізингу, 165,3 тис. грн – на часткову компенсацію вартості насіння, а ще 1,9 млн грн – надання пільгових кредитів.
Завдяки підтримці аграрії змогли придбати у лізинг 13 тракторів, 5 сівалок, 2 комбайни, 2 обприскувачі та іншу сільськогосподарську техніку. Надання фінансової допомоги дозволило залучити 34,5 млн грн інвестицій шляхом лізингу. Загалом підтримкою скористалися 25 суб’єктів підприємництва, серед яких троє ветеранів війни, які демобілізовані та продовжують підтримувати країну працюючи в аграрному секторі.
Читайте також: На стартапи, що сприяють підвищенню кліматичної стійкості в агропромисловому секторі, можна отримати гранти
Аналіз фінансових та виробничих показників одержувачів фінансової підтримки свідчить про ведення ефективної діяльності спрямованої на розвиток аграрного сектору Львівщини. Зокрема чистий дохід від реалізації продукції у цих виробників збільшився у 2024 році на 40% у порівнянні з попереднім роком та склав 794,1 млн грн. Сума сплачених податків і зборів збільшилась на 6,3 млн грн і досягла 30 млн грн.
«Результати 2024 року демонструють позитивну динаміку розвитку учасників Комплексної програми. Збільшення інвестицій у техніку, створення нових робочих місць та зростання доходів агровиробників підтверджують ефективність регіональної підтримки. Особливо важливо, що серед отримувачів фінансової допомоги є ветерани, які після повернення з війни розвивають власний бізнес і зміцнюють продовольчу безпеку регіону», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко.
Комплексна програма сприяла створенню 86 нових постійних робочих місць та зростанню рівня середньомісячної заробітної плати в порівнянні до 2023 року на 65%, досягнувши 15,8 тис. грн. Загалом учасники програми у 2024 році інвестували 124,1 млн грн у закупівлю сільськогосподарської техніки та обладнання.