To the page beginning
Перейти до основного вмісту
CC logo

Львівська обласна військова адміністрація

Ukrainian trident Diia
Головна
Новини

Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко поділився результатами галузі та планами на 2025 рік: ключове

Департамент охорони здоров’я Пресслужба ОДА
30 січня 2025, 10:19
Фото Пресслужба Львівської ОДА (90) (1)

Фото Пресслужба Львівської ОДА (90) (1)

Цього року МОЗ реалізує 12 інвестиційних регіональних проєктів.

Напередодні Львівська обласна військова адміністрація презентувала підсумки роботи медичної галузі у 2024 році за участі Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка. Міністр поділився ключовими результатами галузі охорони здоровʼя нашої держави та планами на 2025 рік. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. 

За словами Міністра охорони здоровʼя ключовими є такі досягнення:

Програма медичних гарантій. До 2020 року на субвенцію виділяли до 60 мільярдів гривень. У 2025 році це 175 мільярдів. Так, є інфляційні моменти, але, навіть враховуючи їх, це велика сума і чітке свідчення, що в умовах воєнного стану здоровʼя нації для Держави – пріоритет.

Розвиток реабілітаційної допомоги. За 2 роки 70% кластерних і надкластерних лікарень України законтрактовані та надають таку допомогу за Програмою медичних гарантій. До кінця першого кварталу цього року цифра має становити 100%. Міністерство допомагає нам і розвивати послугу, і навчати фахівців, які її надають, і відкривати та оснащувати відділення всім необхідним для якісного відновлення пацієнтів.

Психічне здоровʼя. Триває робота на всіх рівнях, щоб лікарі пройшли спеціальні навчання, могли вчасно виявляли зміни в психоемоційному стані пацієнтів і допомагали їм або перескеровували до інших спеціалістів. У кожній кластерній лікарні України запрацюють центри ментального здоровʼя.

Доступ людей у віддалених населених пунктах до лікарських засобів. Суттєво спростили вимоги до ліцензійних умов для відкриття аптек у селах. Фельдшери мають право працювати з аптеками щодо відпуску лікарських засобів. Запустили мобільні аптечні пункти. Охопили всю державу програмою «Укрпошта – доступні ліки». Тепер у кожному населеному пункті є контакт-центр, де можна замовити доставку ліків через «Укрпошту», іноді навіть додому.

Розвиток трансплантації. Очікуємо відкриття низки трансплантаційних центрів, які будуть спеціалізуватися на пересадці конкретних органів.

Допоміжні репродуктивні технології. Я вже розповідав про Матвійка і Юстину, які стали першими дітьми, що народилися завдяки державній програмі допоміжних репродуктивних технологій. Ще понад 1100 дітей по всій Україні невдовзі зʼявляться на світ дякуючи можливостям цієї програми. Наступна ціль – 10 тисяч успішних запліднень. Кошти на це у державній програмі заклали.

Неонатальний скринінг. Завдяки цій програмі Міністерство охорони здоров'я України упродовж перших двох тижнів життя дітей перевіряють на 21 рідкісне захворювання. А при виявленні – одразу підбирають необхідну терапію і в подальшому малеча має шанс на повноцінне життя. Уже було 500 таких випадків. Програма продовжує працювати.

Запустили програму безоплатного зуболікування та зубопротезування з акцентом на військовослужбовців і ветеранів. Уже понад 20 тисяч людей скористалися нею. Один з ключових пріоритетів у роботі МОЗ – виявити потреби воїнів та ветеранів і вирішити їх через Програму медичних гарантій.

Цього року МОЗ реалізує 12 інвестиційних регіональних проєктів. Зокрема йдеться і про реконструкцію Львівської обласної психіатричної лікарні. На це в держбюджеті заклали 200 мільйонів гривень.

Забезпечення медзакладів сучасним обладнанням. Понад 220 КТ закупили за три роки, такої кількості не було за всю історію Незалежності нашої держави. Минулого року почали купувати апарати МРТ і вже цього року по всій країні запрацює 41 такий апарат. 21 лінійний прискорювач – для радіотерапії. 49 ангіографів, які закривають потребу всієї країни щодо маршрутизації та госпіталізації для лікування інфарктів та інсультів.

Альтернативна енергетика. МОЗ продовжує оснащувати медзаклади сонячними панелями та забезпечувати їх електромобілями, щоб в разі блекаутів вони були повністю автономними, а медперсонал їздив на виклики у віддалені населені пункти майже без витрат. Працюють над тим, щоб всі лікарні завжди були заживлені та з водою. Те саме стосується укриттів.

Як зазначив Максим Козицький, світ готується до глобального дефіциту медичних кадрів. Його прогнозують на 2030 рік. В Україні він вже відчувається. Терміново треба міняти підхід до навчання медиків. Чудовий приклад, коли теоретична та сучасна практична складова у медосвіті поєднуються, – це приклад університетської лікарні при Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького. 

«Я рідко бачу на рівні міністерств державні політики, а в медицині нашої країни вони є. Дякую Вікторові Ляшкові за системне бачення і системну роботу.

Міністр відмітив, що Львівщина залишається потужним медичним хабом, куди транспортують поранених внаслідок воєнних дій, а вже від нас людей скеровують в медзаклади по всьому світу. Дякую всім причетним!

Як бачимо, галузь охорони здоровʼя України під час воєнного стану не лише вистояла, вона працює і розвивається. Так, є багато викликів, але є чіткі пріоритети та бажання співпрацювати на державному, обласному й місцевому рівнях.

Дякую кожному лікарю, кожному фельдшеру, кожній медсестрі, санітарці, водієві «швидкої». Всім, хто дбає про найцінніше – життя і здоровʼя наших людей», – наголосив очільник області.

До теми: Львівщина підсумувала досягнення у сфері охорони здоров’я за 2024 рік

Поділитись

Facebook Telegram

Новина за темою

15/01/2025
Шлях пацієнта: що жителі Львівщини мають знати про оцінювання повсякденного функціонування
11/12/2024
У 2025 році урядову програму реімбурсації «Доступні ліки» розширюють: ключове, що варто знати
22/01/2024
На Львівщину з робочим візитом завітала заступниця Міністерства охорони здоров'я України 
Фото Пресслужба Львівської ОДА (93)

Фото Пресслужба Львівської ОДА (93)

Фото Пресслужба Львівської ОДА (92)

Фото Пресслужба Львівської ОДА (92)

Фото Пресслужба Львівської ОДА (91) (1)

Фото Пресслужба Львівської ОДА (91) (1)

Фото Пресслужба Львівської ОДА (94)

Фото Пресслужба Львівської ОДА (94)

Arrow slider next
Arrow slider prev
Фото Пресслужба Львівської ОДА (93)
Фото Пресслужба Львівської ОДА (92)
Фото Пресслужба Львівської ОДА (91) (1)
Фото Пресслужба Львівської ОДА (94)
Arrow slider next
Arrow slider prev

Поділитись

Facebook Telegram
Теги
Міністерство охорони здоров'я
медичні заклади

Останні новини

Усі новиниArrow Image
У Львівському університеті відкрили інженерно-фізичну лабораторію МАН (ВІДЕО)
10/05/2025
У Львівському університеті відкрили інженерно-фізичну лабораторію МАН (ВІДЕО)
10/05/2025
У Львові відбулася акція на підтримку полонених та зниклих безвісти оборонців «Мамина віра – сина броня»
10/05/2025
Понад 7 мільйонів гривень на реабілітацію захисників зібрали на Львівщині під час благодійного аукціону
10/05/2025
На Львівщині аграрії вже засіяли понад 60% ярих культур
10/05/2025
Британські волонтери передали нову партію автомобілів у межах акції «Пікапи для миру»
10/05/2025
У Києві Президент України, перша леді та європейські лідери вшанували пам’ять загиблих воїнів
10/05/2025
Сьогодні Львівщина прощається із десятьма захисниками

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Footer logo

Львівська обласна військова адміністрація

Офіційний вебсайт

Адреса:
79000, Львів,
вулиця Володимира Винниченка, 18

Адреса:
79000, Львів,
вулиця Володимира Винниченка, 18

Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

299-91-44

Телефон
Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

16-84

Гаряча лінія

zvern@loda.gov.ua

Електронна пошта

Мапа сайту

Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

Мапа сайту

CC logo

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту
thedigital@loda.gov.ua
Розроблено в SoftServe created
За підтримки Sombra supported