Львівська ОВА взяла участь в обговоренні проєкту Стратегії розвитку культури в Україні на 2025-2030 роки
Під час наради йшлося про інклюзивність та доступність, збереження культурної спадщини, укріплення національних та регіональних програм реставрації та інше.
Сьогодні, 16 грудня, під головуванням Міністра культури та стратегічних комунікацій України Миколи Точицького відбулась онлайн-нарада з представниками обласних військових адміністрацій щодо обговорення проєкту Стратегії розвитку культури в Україні на 2025-2030 роки.
У обговоренні взяли участь заступниця директора департаменту з питань культури, національностей та релігій, начальниця управління Тетяна Плугатор та директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Олена Василько.
«Залучення широкої громадськості до цього процесу — важливий крок для формування збалансованої та ефективної стратегії, яка стане основою для культурного розвитку України в найближчі роки.
Зараз як ніколи Україна потребує системних стратегічних рішень у сфері культури, які забезпечать інтеграцію культурної спадщини у сучасний розвиток суспільства, стимулюючи творчий потенціал громадян та розвитку культурного продукту загалом», – зазначила Тетяна Плугатор.
Під час обговорення порушили наступні питання: інклюзивність та доступність, збереження культурної спадщини, укріплення національних та регіональних програм реставрації, інвестиції в модернізацію культурних установ, розвиток нових культурних центрів, створення інклюзивних і доступних культурних просторів для різних верств населення, зокрема для людей з обмеженими можливостями. Також обговорили підтримку мистецьких проєктів галузі культури, розвиток експортного потенціалу української культури на міжнародній арені, підтримку стартапів у галузі культури, активізація участі в міжнародних фестивалях, зокрема, музичних, театральних, цифрові платформи для культурних об'єктів та інше.
Мета стратегії – формування культури України як основи національної ідентичності та безпеки держави, спрямованої на зміцнення національної єдності, збереження та промоцію культурної спадщини, зміцнення людського капіталу через цінності, творчість і самовираження, а також створення основи для відновлення та подальшого розвитку культурного простору, підвищення впізнаваності та конкурентоспроможності держави.
Читайте також: «Молитва за Україну: у Львові презентують мистецький проєкт народного художника України Володимира Козюка