Медичні працівники з чотирьох областей України навчаються ефективно виявляти та лікувати туберкульоз
Навчання проводять в Центрі легеневого здоров’я на Львівщині.
У Львівському міжрегіональному тренінговому центрі, що діє на базі Центру легеневого здоров'я, проходить навчальний захід «Активне виявлення, супровід та лікування туберкульозу на первинній ланці».
До тренінгу доєдналися медичні спеціалісти первинної ланки – сімейні лікарі, терапевти, педіатри та керівники закладів охорони здоров’я з Волині, Вінничини, Львівщини, а також медики, які вимушено переїхали з Луганщини.
Тренінг відбувається в рамках проєкту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» та за підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ України і департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА. Учасники отримують сучасні знання та навички з діагностики, лікування та профілактики туберкульозу.
Туберкульоз залишається серйозною загрозою для здоров’я суспільства. Особливо небезпечні лікарсько-стійкі форми, які потребують нових підходів у лікуванні. Вдосконалення роботи первинної ланки медицини – ключ до своєчасного виявлення хворих, якісного супроводу пацієнтів та зниження розповсюдження інфекції.
«Ці спеціалісти – справжні професіонали, які прагнуть вдосконалювати свої знання для ефективнішої боротьби з туберкульозом. А географічна різноманітність учасників забезпечує обмін досвідом та практиками для спільної боротьби з цією небезпечною недугою.
Разом створюємо систему, яка ефективно реагує на виклики та наближає нас до України без туберкульозу», – зазначають тренери.
Учасники тренінгу проходять:
- Теоретичні лекції та презентації з сучасних підходів до боротьби з туберкульозом.
- Практичні заняття для відпрацювання ключових навичок: від активного виявлення пацієнтів до організації маршрутів лікування.
- Інтерактивні обговорення та рольові вправи для кращого розуміння складних кейсів.
До теми: У Львівській області щороку близько 8500 дорослих хворіють на пневмонії різних типів