У Львівській області щороку близько 8500 дорослих хворіють на пневмонії різних типів
Cьогодні – Всесвітній день боротьби з пневмонією.
12 листопада щорічно відзначають Всесвітній день боротьби з пневмонією – небезпечним інфекційним захворюванням, яке вражає легені та може призвести до важких ускладнень. Це важлива нагода вкотре звернути увагу на наше здоров’я, особливо в умовах сезонних респіраторних інфекцій.
Пневмонія – це гостре запалення легень, яке часто викликається бактеріями, вірусами чи грибками. Найпоширеніший збудник – бактерія Streptococcus pneumoniae, проте інфекцію можуть викликати й інші організми, включаючи вірус SARS-CoV-2.
Основні симптоми пневмонії:
- висока температура, озноб і лихоманка;
- сильний кашель (часто з мокротою);
- біль у грудях, особливо при диханні або кашлі;
- задишка та відчуття нестачі повітря;
- загальна слабкість, втома.
Фактори ризику:
- ослаблений імунітет (особливо у дітей, літніх людей та пацієнтів з хронічними захворюваннями);
- хронічні захворювання (цукровий діабет, серцево-судинні хвороби, ХОЗЛ);
- попередні респіраторні інфекції, такі як грип;
- куріння та вживання алкоголю
- перебування у місцях з підвищеним ризиком інфікування (лікарні, місця масового скупчення людей).
Профілактика включає регулярне миття рук, вакцинацію, здоровий спосіб життя та своєчасне звернення до лікаря при появі симптомів. Для людей з груп ризику особливо важливо не ігнорувати профілактичні заходи.
«У Львівській області щороку близько 8500 дорослих хворіють на пневмонії різних типів (вірусні, бактеріальні, атипові), що свідчить про необхідність посиленої уваги до профілактики та раннього виявлення цього захворювання.
Кожен тип пневмонії потребує специфічного підходу в лікуванні, тому важливо проводити точну діагностику, аби визначити природу інфекції та обрати оптимальну терапію.
У Центрі легеневого здоров'я працюють досвідчені пульмонологи, які надають професійну допомогу з діагностики та лікування пневмонії. Ми забезпечуємо сучасний підхід та ефективні методи лікування, щоб допомогти кожному пацієнту», – зазначила завідувачка пульмонологічного відділу Центру легеневого здоров’я, експертка департаменту охорони здоров’я ОДА Надія Рудницька.
«Лікувати пневмонію самостійно вкрай небезпечно. Якщо у вас з’явились симптоми, зверніться до лікаря. Лише фахівець може підтвердити або спростувати ваші побоювання, поставити діагноз і призначити відповідне лікування.
Профілактика пневмонії у дітей є одним із основних елементів стратегії зниження рівня дитячої смертності у світі, як наголошує ВООЗ. Планова вакцинація визнана найбільш ефективним методом профілактики пневмонії.
Профілактика пневмонії у дітей та дорослих також передбачає зміцнення імунітету. Передусім подбайте, щоб харчування було збалансованим та правильним, а для новонароджених – грудне вигодовування зміцнить імунітет.
Дбайте про себе та своїх близьких – турбуйтеся про здоров'я легень!», – наголосила директорка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Наталія Літвінська.
Читайте також: За тиждень на Львівщині – понад 9,6 тисяч хворих на грип та ГРВІ