Максим Козицький взяв участь у панельній дискусії в межах конференції «Україна 2050»
«Діалоги про майбутнє» - об’єднали лідерів думок, що здатні змінювати країну, бізнеси, що вже трансформують її, сервіси, які виводять Made in Ukraine на світовий рівень.
У Києві відбулась конференція «Україна 2050», її організував український новинний проект «New Voice».
Участь у панельній дискусії «Регіони як лідери зростання» разом з постійною представницею Президента України в Автономній Республіці Крим Тамілою Ташевою, співзасновником проєкту «Тепле місто» Юрієм Філюком та засновником інвестиційної компанії EFI Group Ігорем Ліскі взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький.
Головне з виступу:
У Славській громаді почали реалізовувати великий інвестиційний проєкт на 1,5 мільярда доларів – гірський курорт міжнародного формату GORO Mountain Resort. Це багато нових робочих місць, це збільшення кількості туристів у нашій області, це значні надходження у бюджет, але вже на початку інвестор стикнувся з низкою штучно створених перешкод. І обласна адміністрація, і громада реагують, допомагають, але це ненормально. Це дуже демотивує підприємців.
Щоб український та закордонний інвестор хотів вкладати гроші у наші міста і села, обовʼязок влади всіх рівнів – забезпечити такі умови, аби йому не доводилося «відбиватися» від різноманітних служб, які непричетні до реалізації проєкту, але хочуть мати на нього вплив і створюють багато бюрократичних труднощів.
Час більше зосередитися на тому, що відбувається за межами обласних центрів.
Ми багато говоримо про якість освіти, але треба вирішити ще чимало базових питань – якість доріг (а часто і відсутність), по яких добираються на навчання діти в малих містах і селах; щоб усіх, хто цього потребує, довозили «школярики»; щоб в усіх школах були внутрішні вбиральні. Це елементарні речі, але це ті речі, які досі створюють проблеми і також формують світогляд підростаючого покоління.
Про регіональний розвиток можна буде говорити лише тоді, коли ми як представники влади різних рівнів забезпечимо рівні умови для дітей у Києві, Львові, райцентрах та в селах.
Основну увагу слід зосередити на розбудові соціальної інфраструктури, це насамперед стосується медицини, культури, соціальних закладів, а особливо – освіти!
Другий аспект – прозорість діяльності органів влади і зрозумілість та відкритість процесів ухвалення рішень!
Ці два аспекти будуть визначати бажання та можливість людей залишатись у державі.
Щоб завершити реформу децентралізації, необхідно чітко розмежувати повноваження обласних адміністрацій і рад. Аби реформа була успішною, потрібно розділити і передати повноваження на місця. Одним із кроків має стати створення виконкомів обласних рад. Обласні адміністрації повинні займатися контролем і координацією роботи центральних органів виконавчої влади на місцях.
Маємо рухатися вперед, змінюючи не лише закони, а й наше мислення щодо того, як повинна працювати кожна територія в нашій країні – працювати для людей. Підсумував очільник області.